Visa; Geçtiğimiz Günlerde Kripto Cüzdanlar, NFT’ler ve Metaverse İçin Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Ödeme devi Visa, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne dijital cüzdanlar, NTF’ler ve metaverse ile ilgili iki ticari marka başvurusunda bulundu.

Ticari marka başvurularından biri “dijital işlemlerin yönetimi; dijital para cüzdanı ve depolama hizmetleri yazılımı olarak kullanım; kripto para cüzdanı olarak kullanım; ve blockchain teknolojisini kullanarak kripto para birimi işlemlerini yönetme ve doğrulama” ile ilgiliyken, diğeri ise “kullanıcıların dijital, sanal ve kripto para birimlerine, dijital ve blockchain varlıklarına ve NFT’lerine erişmesi, onları görüntülemesi, depolaması, izlemesi, yönetmesi, ticaretini yapması, göndermesi, alması, iletmesi ve takas etmesi için indirilemeyen yazılımın geçici kullanımını sağlamak” ile ilgili.

Başvuruların diğer bölümleri ise”indirilemeyen sanal ürünler” ve “NFT’lerden oluşan bir koleksiyon serisi” ile “kullanıcıların sanal dünyada erişilebilen eğlence veya dinlence amaçları için etkileşimde bulunabilecekleri ortamların sağlanması” ile ilgili.

Visa, bu başvurusuyla her ikisi de daha önce metaverse ticari marka başvurusunda bulunmuş olan Mastercard ve American Express gibi diğer ödeme devlerinin izinden gidiyor.

2020 yılında Visa, fiziksel itibari para birimini yeni dijitalleştirilmiş bir versiyona dönüştürme süreci için bir patent başvurusunda bulunmuştu.

Şirket sözcüsü geçtiğimiz günlerde CoinDesk’e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, “Visa olarak, sürekli biçimde ödeme yeniliklerine ve daha fazla finansal katılıma yol açabilecek teknolojileri araştırıyoruz. Her yıl yüzlerce yeni fikir için patent arıyoruz. Tüm patentler yeni ürün veya özelliklerle sonuçlanmayacak olsa da, Visa fikri mülkiyete saygı duyuyor ve ekosistemimizi, yeniliklerimizi ve Visa markasını korumak için aktif olarak çalışıyoruz.”dedi.

Etiketler