Uber’in Rakibi Beat Latin Amerika’dan Çekiliyor 

LinkedIn’den Salı günü yaptığı açıklamada, yolculuk paylaşım uygulaması Beat, Avrupa’daki faaliyetlerine odaklanmak üzere Latin Amerika’dan çekildiğini belirtti. 

İlk olarak 2011 yılında Yunanistan’da faaliyete geçen ve sahipleri arasında otomobil üreticileri BMW ve Mercedes Benz’in de bulunduğu girişim, 2019 yılında Latin Amerika’da faaliyet göstermeye başlamıştı. 

Açıklamada, “Hissedarlarımız, temel Avrupa pazarlarına odaklanmaya yönelik açık bir stratejik karar nedeniyle, Beat’in faaliyet gösterdiği Latin Amerika bölgesine yatırım yapmayı durdurma kararı aldı.” denildi. 

Şirket, Tesla marka elektrikli araçlardan oluşan bir filoyla kıta genelinde Uber ve Didi gibi ağır toplarla mücadele etmeyi umuyor ve “yeşil araç çağırma” boşluğunu doldurmaya söz veriyordu. Beat, bu yolculuklar için talep edilen yüksek fiyatları ödemek istemeyenler için daha düşük fiyatlı geleneksel araba yolculukları da sunmuştu. 

FREE NOW taksi grubuna ait olan Beat, önceki basın açıklamalarına göre, sürücü filosunun bir kısmını serbest meslek sahibi işçiler yerine çalışanlar haline getirerek kendini farklılaştırmaya çalıştı. 

Beat, gönderdiği bir e-postada 9 Kasım itibarıyla Meksika, Arjantin ve Peru’daki faaliyetlerini durduracağını belirtti.

Etiketler