Dijital Banka Nubank, Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek

Ünlü yatırımcı Warren Buffet destekli Brezilya’nın dijital bankası Nubank, 2023 yılında kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

Geçtiğimiz Mayıs ayında Brezilyalı müşterilerinin bankacılık uygulamasında kripto para birimleri ile işlem yapmasına izin vereceğini duyuran dijital banka Nubank’tan yeni bir hamle daha geldi. Nubank, Nucoin adını verdiği kendi kripto para birimini piyasaya süreceğini açıkladı. 

Yeni bir sadakat programı kapsamında 2023 yılının ilk yarısında kullanıma sunulacak olan Nucoin token, dijital bankanın 70 milyon müşterisine ücretsiz olarak dağıtılacak. Nucoin’in banka kullanıcılarına çeşitli indirimler ve avantajlar sunması planlanıyor.

Nubank, Polygon Altyapısını Kullanacak

“Nucoin ile blok zincirisi ve Web3 gibi yeni teknolojileri daha da demokratik hale getirmek istiyoruz.” diyen Nubank, Ethereum tabanlı kripto para biriminde işlemlerin daha hızlı ve düşük maliyetli olmasını sağlamak amacıyla katman-2 blok zinciri ağı Polygon ile çalışacak.

Brezilyalı dijital banka bu kapsamda 2.000 müşterisini, Polygon ağı üzerinde inşa edilen tokenin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla bir forum grubuna katılmaya davet etti.

Nubank gelecek dönemlerde Nucoin kripto para biriminin, kripto para piyasasında işlem görmesini de istediğini belirtti.

Etiketler