Revolut’a Kripto Hizmet İçin FCA’den Yeşil Işık

Dijital bankacılık hizmeti veren Revolut, uzun süren onay sürecinin ardından Mali Davranış Otoritesi FCA’den kripto varlık şirketi onayını almayı başardı.

Şirket, mevcut işletmeler için FCA başvurusunun son kayıt tarihi olan Mart ayından bu yana İngiltere’deki kullanıcılarına geçici bir onay kapsamında kripto alım ve satım hizmetleri sunuyordu.

Onay sürecinin bu kadar uzun sürmesinin, ancak çözülebilen AML (Kara Para Aklamanın Önlenmesi) uyumu sorunlarından kaynaklandığına inanılıyor.  

FCA’nın Revolut’a yaktığı yeşil ışığın, İngiltere’de bankacılık lisansı için gözlemci onayı bekleyen şirkete destek olması bekleniyor. 

Revolut geçtiğimiz günlerde 2025 yılına kadar her iki ülkede de 250 yeni çalışan işe almayı planladığını belirterek Meksika ve Brezilya’ya açıldığını duyurmuştu.

FCA’nın Gecikmesi Revolut’u Kızdırmıştı

Dijital banka Revolut geçtiğimiz yıl ocak ayında lisans başvurusunda bulunmuş ve FCA’dan yanıt gelmesinin gecikmesi, şirketin patronu Nik Storonsky için hüsran yaratmıştı. Şirket haziran ayında evrakın işlenmesindeki yavaşlık nedeniyle düzenleyici kuruma çağrıda bulunmuştu.

İhtiyati Düzenleyici Otorite yoklamasını geçen Storonsky, FCA’da belirli KPI’ların uygulanmasının ve “daha katı zaman çizelgeleri”, daha fazla insan veya “daha verimli çalışanların” devreye alınmasının faydalı olabileceğini dile getirmişti.

Etiketler