Dijital Banka Revolut, Brezilya ve Meksika’da

Dijital bankacılık hizmeti veren Revolut, 2025 yılına kadar her iki ülkede de 250 yeni çalışan işe almayı planladığını belirterek Meksika ve Brezilya’ya açıldığını duyurdu.

Revolut’un Latin Amerika’daki varlığını pekiştirme çabası ile iki yeni ülkeye genişleme haberi, bu yılın başlarında Ekvador ve Şili’de hayata geçirilen Revolut LiteApp’in lansmanını takiben geldi.

Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri arasında bu yılın sonuna kadar 58 milyar dolara ulaşması beklenen ödeme işlemi hacmi olduğu düşünüldüğünde Revolut için Meksika ve Brezilya, oldukça stratejik pazarlar olarak kabul ediliyor.

Ayrıca Brezilya’da finans hizmetinden yararlanların neredeyse yüzde 40’ının günlük olarak kullandığı bir dijital hesabı varken bu oranın Meksika’da yüzde 15 civarında olduğu ifade ediliyor.

Dijital banka Revolut, henüz Meksika’da bankacılık lisansı almamış olsa da bir para aktarıcısı olarak yaptırdığı kayıt ile lisans sürecinde olduğu söylenebilir.

Tüm işlemlerin dijital ortamda gerçekleştirildiği yeni nesil bankacılık sistemi olarak tanımlanan Neobank oyuncularından olan Revolut’un halihazırda 36 ülkede 5 binden fazla çalışanı ve 20 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket, İrlanda’daki 1,9 milyon kullanıcısına Şimdi Al Sonra Öde ürününü sunmuştu.

Etiketler