Samsung Electronics, Yeni Çip Ar-Ge Merkezinin Temelini Atıyor, 2028 Yılına Kadar 15 milyar Dolarlık Yatırım Planlıyor

Samsung Electronics, çip teknolojisindeki liderliğini sürmek için 2028 yılına kadar Güney Kore’de yaklaşık 20 trilyon won (yaklaşık 270 milyar TL) değerinde yatırım yapmayı planladığı yeni bir yarı iletken araştırma ve geliştirme kompleksinin temelini attığını açıkladı. 

Dünyanın en büyük bellek çipi üreticisi ve ikinci en büyük fason çip üreticisi olan Samsung Electronics, Seul’ün güneyindeki Giheung’da temeli atılan yeni tesisin, bellek ve sistem çipleri için yeni nesil cihazlar üzerine ileri düzey araştırmalara ve uzun vadeli bir yol haritasına bağlı kalınarak yeni teknolojilerin geliştirilmesine öncülük edeceğini dile getirdi. 

Yeni araştırma-geliştirme merkeziyle ilgili yapılan açıklamada, “Samsung Electronics, yarı iletkenin sınırlarını aşmaya çalışıyor.” ifadelerine yer verildi.

Temel atma törenine Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee ve üst düzey yöneticiler katıldı.

Lee törende yaptığı konuşmada, “İleriye dönük yatırım yapma ve teknolojiye ağırlık verme geleneğimizi devam ettirmemiz gerekiyor.” dedi.

Temel atma töreninde Lee’nin, yarı iletken üstünlüğünü artırmak için teknolojinin nasıl güvence altına alınacağını tartışmak üzere işçilerle ve yöneticilerde ayrı ayrı görüştüğü belirtildi.

Etiketler