İsveçli Ev Aletleri Şirketinden Yeni Sürdürülebilir Mutfak Tasarımları

Seri, gelişmiş sensörler ve yapay zeka tarafından desteklenen modüler çözümleri kullanarak geleneksel mutfakları yeni baştan yaratmayı amaçlıyor.

Yemek pişirme şeklimiz gezegenimizin geleceği için yediğimiz yemek kadar önemli mi? İsveçli ev aletleri şirketi Electrolux böyle düşünüyor olmalı ki (et ve şeker tüketimini azaltmayı hedefleyen) EAT-Lancet gezegen diyetini takiben sürdürülebilir ve sağlıklı pişirmeyi teşvik eden ve geleneksel mutfağın yeniden tasarlanmış hali olan GRO’yu piyasaya sürdü.

İsveççe ‘filizlenmek’ anlamına gelen GRO, her eve uyarlanabilen ve sonsuz kişiselleştirilmiş kombinasyonlar yaratan modüler bölmelerden oluşan yeni bir akıllı mutfak serisi. Ayrıca protein kaynaklarının görsel çeşitliliğini sergilemek için tasarlanmış bir tahıl ve bakliyat rafı, yiyeceklere lezzet katan Nordik tarzda bir tütsüleme makinesi ve yeme alışkanlıklarını takip eden ve daha sürdürülebilir seçimler yapılmasına yardımcı olan akıllı bir yemek pişirme arkadaşı olan GRO Coach da bu seriye dahil.

CX İnovasyon Merkezi Electrolux Direktörü Tove Chevalley, “Mutfağın ne olduğuna dair geleneksel düşünceye meydan okuyarak her şeyi yeni baştan düşündük – çığır açan bir tasarımla gezegen dostu yemek yemeyi zahmetsiz ve eğlenceli hale getirerek alışkanlıkları değiştirmeye yardımcı olmayı hedefledik.” dedi.

GRO, Electrolux internet sitesinde tanıtıldı ancak cihazların halka sunulması için belirlenmiş bir tarih henüz yok.

Miele ve Samsung gibi şirketler akıllı cihazlar, mutfak robotları ve sürdürülebilir depolama çözümleri geliştirse de şimdiye kadar çok azının GRO gibi her şeyi kapsayan bir mutfak yarattığı söylenebilir.

Etiketler