Google, Chrome ve Android’e Sanal Kart Özelliği Getiriyor

Google, Chrome ve Android’e sanal kart özelliği getirmek için Visa, Mastercard ve American Express ile birlikte çalışıyor.

Bu yaz itibarıyla, Chrome ve Android’de, Otomatik Doldurma özelliğini kullanan uygun Visa, American Express, Mastercard veya Capital One kartı sahiplerinde, gerçek kart numaralarını sanal bir alternatifle değiştirmeleri istenecek.

Bu değişiklikten sonra müşteriler, Otomatik Doldurma özelliğini her kullandığında, sanal kart numarası ile ödeme yapma seçeneğini görebilecek. Bu sayede ödeme sırasında CVV gibi bazı kart bilgilerini manuel girme ihtiyacı ortadan kalkacak.

Kullanıcılar, uygun kartlar için bu özelliği etkinleştirebilecekleri, sanal kart numaralarına erişebilecekleri ve en son sanal kart işlemlerini görebilecekleri pay.google.com adresinde sanal kartlarını yönetebilecek.

Google Ödemeler Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Arnold Goldberg, “Bu hamle, sanal kart güvenliğini mümkün olduğunca çok sayıda tüketiciye ulaştırmak için önemli bir adım. Chrome ve Android’de Otomatik Doldurma özelliğini kullanan müşteriler, çevrimiçi alışveriş yaparken hem ödeme bilgilerinin korunduğunu bilmenin rahatlığını yaşayabilir hem de hızlı bir ödeme deneyiminin keyfini çıkarabilir.” dedi.

Etiketler