Sürücüleri Elinden Kaçırmamak İçin Nakit Puanları Artırmak İsteyen Lyft, Payfare ile Anlaştı

Geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada araç çağırma firması Lyft, akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle sürülerini elde tutmak için son hamlesi olarak Lyft Direct kart sahiplerinin 30 Haziran’a kadar benzin alımlarında %4 ile %5 arasında bir nakit puan alacağını duyurdu.

CEO Marco Margiotta, fintech şirketi Payfare ile yaptıkları anlaşma sayesinde, yapılacak nakit puan artışının, sürücülerin kontak kapatmasını önleyeceğini ve “yükselen benzin fiyatlarının acısını hafifletmeye” yardımcı olacağını söyledi.

Amerikan Otomobil Birliği’ne göre, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle yükselen ham petrol fiyatları nedeniyle benzin fiyatları geçen aya göre %20’den fazla arttı.

Şirket, Lyft Direct kart sahiplerinin artan nakit puan ile ortalama olarak galon başına 21 sente kadar tasarruf edebileceğini söyledi.

Uber ve Lyft sürücüleri, yakıt almanın daha maliyetli hale gelmesi sebebiyle uygulama tabanlı araç çağırma platformlarını bırakmayı düşünüyordu.

Son birkaç aydır her iki platform da, COVID-19 vakaları hafifledikçe ve tüketiciler dışarı çıkmaya başladıkça artan talebi karşılamak amacıyla sürücüleri ellerinde tutmak ve sisteme daha fazla sürücü dahil etmek için yatırım yapıyor.

Rekor benzin fiyatları karşısında şirketler, bu ayın başlarında, doğrudan sürücülere ödenecek olan yolculuk başına 55 sentlik bir ek ücret açıklaması yapmıştı.

Etiketler