VavaCars 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türkiye’de de faaliyet gösteren ikinci el araç alım-satım online ticaret platformu VavaCars 50 milyon dolar yatırım topladı.

B Serisi finansman turu, GIC ve Vitol dahil olmak üzere diğer yeni ve mevcut yatırımcıların katılımıyla ABD merkezli Duquesne tarafından yönetildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada yatırım ile Türkiye ve Pakistan’da büyümenin sürdürülmesinin hedeflendiği belirtildi.

Aldıkları yatırımla ilgili konuşan VavaCars Kurucu Ortağı ve CEO’su Lawrence Merritt, “Misyonumuz, dünyanın en güvenilir ikinci el araç alım satım platformunu oluşturmak ve herkesin endişe duymadan araç alıp satmasını kolaylaştırmak. Aldığımız bu yatırımla müşterilerimiz için icat etmeye, basitleştirmeye ve ezber bozan yenilikler yaratmaya devam edeceğiz. Pazara girdiğimiz günden bu yana geçen iki buçuk yılda Türkiye’deki tüm online satışların %90’ını gerçekleştirerek Türkiye’deki bireysel müşteri segmentiyle yapılan alım-satımların lideri olduk. Bu durum, modelimizin gücünü ve pazardaki büyük fırsatı göstermektedir.”

Etiketler