JPMorgan Chase, Üniversite Finansal Planlama Platformu Frank’i Satın Aldı

JPMorgan Chase, öğrencilerle bağlantı kurmaya çalıştığı için üniversite finansal planlama platformu Frank’i satın aldı. Satın almanın mali şartları açıklanmadı.

Frank, ABD genelinde 6.000’den fazla yüksek öğretim kurumunda beş milyondan fazla öğrenciye hizmet veriyor ve kullanıcıların maddi yardım başvurusunu dakikalar içinde yapmasına ve çevrimiçi üniversite dersleri kataloğuna kaydolmalarına olanak tanıyan çevrimiçi bir portal sunuyor. 

JPMorgan Chase, şirketin güçlü altyapısını, nüfusun önemli kısmını oluşturan öğrencilerle güçlendirme konusunda anlaşmanın yardımcı olacağını söyledi.

Chase’in eş-CEO’su Jennifer Piepszak, “Müşterilerimizle ömür boyu sürecek ilişkiler kurmak istiyoruz. Frank, öğrencilerle daha derin bir bağlantı için eşsiz bir fırsat sunuyor. Birlikte, öğrenciler ve aileleri için kabiliyetlerimizi genişletebileceğiz, onların üniversiteye ve geleceklerindeki diğer önemli anlara finansal olarak hazırlanmalarına yardımcı olacağız.” diyor.

Anlaşma, JPMorgan Chase’in satın almalar için alışılmış sektörlerin dışına bakma stratejisinin bir parçası. Şirket Eylül ayının başlarında restoran keşif platformu The Infatuation’ı satın almak için anlaştı.  

Etiketler