Ev Mutfakları İçin Yapay Zeka Destekli Bir Yemek Asistanı

Cooksy, bir yemek tarifinin gelişimini izleyen ve kullanıcıları sonraki adımlar hakkında bilgilendirmek için yapay zeka kullanan bir kamera içeriyor.

Mutfakta kendine güvenmeyenler için yemek tarifine uymak başarının garantisi olmayabilir. Neticede tarifler size bir şeyi yanlış yapıp yapmadığınızı söyleyemez veya bir malzeme eksiğiniz olduğunda doğaçlama yapmanıza yardımcı olmaz. Şimdi bunu yapabilecek bir şey var. Cooksy sistemi, kullanıcı yemek pişirirken ocağı izleyen, yapay zeka destekli bir mutfak asistanı.

Cooksy, ocağın üzerine yerleştirilen bir tepe kamera modülü içeriyor. Buna hem optik hem de termal görüntü kamerası dahil. Yazılım, hem kamera modülü hem de çevrimiçi bir sunucu ile iletişim kuran ücretsiz bir iOS/Android uygulaması içeriyor.

Kullanıcılar uygulamadan bir tarif seçerek yemek yapmaya başlıyor. Tarifler, adım adım yönlendirmeler sunan bir video şeklinde. Kullanıcılar yemek yaparken tepe kamerası tarifin doğru bir şekilde uygulandığını, yemeğin doğru sıcaklıklarda pişirildiğini teyit ediyor ve kullanıcılara tarifin bir sonraki adımına geçme veya sıradaki malzemeyi ekleme zamanının geldiğini söyleyen bir zamanlayıcı görevi görüyor 

Kendi tariflerini yaratma konusunda daha istekli olanlar için Cooksy hangi malzemelerin hangi sırayla eklendiğini görsel olarak kaydedip pişirme süreleri ve sıcaklıklarını takip edebiliyor. Kullanıcılar daha sonra video tarifleri düzenleyebiliyor ve başkalarının uygulaması için Cooksy platformunda paylaşabiliyor.

Şirket, ürününü yemek yapmayı öğrenen veya becerilerini geliştirmek isteyen herkes için paha biçilmez bir yardımcı olarak tanımlıyor. Şirkete göre, “Cooksy; mükemmel yemekler yaratma becerilerinizi geliştiren, yakınınızda olan bir usta bir şef. Arkadaşlarınızı etkileyin, bir Instagram gurmesi olun ve harika yemekler yapmanın tadını çıkarın.

Etiketler