Walmart, Evden Kıyafet Alışverişini Daha Kolay Kılmak İçin Sanal Soyunma Odası Platformu Zeekit’i Satın Alacak

Walmart.com müşterileri, “satın al” tuşuna tıklamadan önce bir giysinin boylarına, vücut şekillerine ve ten renklerine uyup uymadığını görebilecekler.

Walmart, İsrail merkezli, kurucuları kadın olan girişim Zeekit’i satın alacağını duyurdu. Neden? Daha fazla insan giyim için çevrimiçi alışverişe yöneldikçe (pandemi sayesinde), bu deneyimdeki sorun can sıkıcı bir şekilde bariz hale geldi: Çevrimiçi kıyafet satın almak berbattır çünkü aldıklarınızın tam uyacağından veya sizin üzerinizde de ekranınızdaki resimlerde göründükleri kadar iyi görüneceğinden asla emin olamazsınız. 

Zeekit’in sanal soyunma odası teknolojisi işte burada devreye giriyor. Zeekit’in platformu, müşteri kendi resmini yükledikten sonra seçilen giysiyi müşterinin vücuduna eşlemek için bilgisayar görüşü ve yapay zeka teknolojilerini kullanıyor ve böylece çevrimiçi alışveriş yapan kişinin kıyafetlerin üzerlerinde nasıl görüneceğini görmesini sağlıyor. Bu teknoloji, yalnızca müşterilerin hangi giysilerin kendilerine uygun olduğu konusunda daha iyi bir fikir edinmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda Walmart’ı, müşterilerin aldıktan sonra uygun olmaması veya üzerlerinde hayal ettikleri kadar iyi görünmemesi nedeniyle reddettiği giyim ürünlerini iade almanın satış ve lojistik güçlüklerinden kurtarabilir.

Walmart, Zeekit’in teknolojisinin yakında müşterilerin Free People, Champion, Levi Strauss, Time & Tru, Terra & Sky, Wonder Nation, George, Eloquii Elements, Free Assembly, Scoop ve Sofia Vergara imzalı Sofia Jeans gibi markaları sanal olarak denemelerine olanak vereceğini söylüyor.

Walmart, Zeekit’in sanal soyunma odası teknolojisinin Walmart.com’da ne zaman yayınlanacağına dair henüz bir tarih açıklamadı, ancak açıkladığında çevrimiçi müşteriler kıyafetlerin üzerlerinde nasıl görüneceğini görmek için kendi resimlerini yükleme veya boyları, vücut şekilleri ve cilt tonlarını en iyi temsil eden sanal modeller arasından birini tercih etme seçeneklerine sahip olacaklar. Müşteriler ikinci bir görüş almak için sanal kıyafetleri arkadaşlarıyla da paylaşabilecek.

Etiketler