Netflix Parola Paylaşımını Sınırlayabilecek Özelliği Test Ediyor

Reuters’ın haberine göre, Netflix Inc geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı açıklamada, izleyicilerden hesap sahibiyle aynı evi paylaştıklarını doğrulamalarını isteyen bir özelliği test ettiğini söyledi. Bu hamle şifre paylaşımının kısıtlanmasına yol açabilir. 

Az sayıdaki Netflix kullanıcısı, hesap sahibine gönderilen bir metin mesajı veya e-postadaki ayrıntıları girerek hesap sahibiyle birlikte yaşadıklarını doğrulamalarını isteyen bir mesaj alıyor.

İzleyiciler doğrulamayı erteleyebiliyor ve Netflix izlemeye devam edebiliyor. Netflix’ı tekrar açtıklarında mesaj yeniden belirebiliyor ve neticede izlemeye devam etmek için yeni bir hesap açmaları gerekebiliyor. 

Bir Netflix sözcüsü,“Bu test, Netflix hesaplarını kullanan kişilerin kullanma yetkilerinin olduğunu garantilemeye yardımcı olması amacıyla tasarlandı.” dedi.

Dünyanın en büyük yayın hizmeti olan Netflix, sık sık kullanıcılarla yeni özellikleri test ediyor ve ev doğrulama gerekliliğinin daha yaygın şekilde uygulanıp uygulanmayacağı belirsiz.

Netflix ve diğer yayın hizmetleri, paylaşım konusunda genel olarak sert önlemler almayı reddetmiş olsa da Netflix hizmet kullanım şartları, bir hesabın kullanıcılarının aynı evde yaşaması gerektiğini söylüyor.

Etiketler