CNBC’ye göre PayPal’ın Kripto Para Birimlerine Nakit Yatırma Olasılığı Düşük

Reuters’ın haberine göre, PayPal Holdings Inc Finans Direktörü John Rainey geçtiğimiz perşembe günü CNBC’ye yaptığı açıklamada ödeme işlemcisinin bitcoin gibi kripto para birimlerini satın almasının muhtemel olmadığını söyledi.

Rainey CNBC röportajında, “Muhtemelen bu tür finansal varlıklara kurumsal nakit yatırmayacağız, ancak önümüzdeki bu büyüme fırsatından faydalanmak istiyoruz.” dedi.

PayPal ekim ayında, ABD müşterilerinin çevrimiçi cüzdanlarında bitcoin ve diğer sanal paraları tutmalarına ve ağındaki satıcılarda kripto para kullanarak alışveriş yapmalarına izin vereceğini söyledi.

Geçtiğimiz haftanın başlarında Mastercard, bu yıl ağındaki bazı kripto para birimleri için destek sunmayı planladığını belirtti. Varlık yöneticisi BlackRock Inc ve ödeme şirketi Square Inc de yakın zamanda kripto para birimlerini destekledi.

Rainey, PayPal’ın parasını şirketin şu anda sağladığı, şimdi satın al sonra öde gibi hizmetlere yatırmak istediğini açıkladı.

COVID-19 salgını sırasında daha fazla insan çevrimiçi alışverişe yöneldikçe perakende satış web sitelerinde şimdi satın al sonra öde hizmetleri gelişti.

PayPal’ın yorumları, Elon Musk’ın elektrikli araç şirketi Tesla Inc’in 1,5 milyar dolarlık kripto para birimi satın aldığını ve bunu kısa süre sonra otomobiller için bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini açıklamasıyla dijital para biriminin fiyatını yükseltmesinin ardından oluşan bitcoin çılgınlığının tam ortasında geldi.

Tesla’nın açıklamasının sonrasında birkaç şirket görüşlerini dile getirdi.

Uber Technologies Inc CEO’su Dara Khosrowshahi, araç çağırma şirketinin bitcoin’e yatırım yapma fikrini tartıştığını ve “çabucak reddettiğini” söyledi. Ancak Uber’in kripto para birimini ödeme olarak kabul etmesinin ihtimal dahilinde olabileceğini de sözlerine ekledi.

General Motors Co bitcoin’in araçları için ödeme olarak kabul edilip edilmeyeceğini değerlendireceğini söylerken, Twitter Inc bitcoin bulundurma konusunda hala kararsız olduğunu belirtti.

Etiketler