Kan Şekerini Ölçen Akıllı Küpe

Kan Şekerini Ölçmek

Giyilebilir cihazlar, günlük kan alım ihtiyacını ortadan kaldırarak kan şekeri takibi sağlıyor.

Gençlerin Tip-1 diyabetlerini daha tutarlı bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanan Sense Glikoz Küpesi, sürekli kan şekeri takibi sağlayan küçük giyilebilir bir cihaz. Tasarımcı Tyra Kozlow, çeşitli çevrimiçi ağlarla birbirine bağlı gençlerin yaşamlarıyla gizli bir şekilde bütünleşen ve sağlık durumlarına dikkat çekmeyen bir ürüne olan ihtiyacı fark etti. Farklı renk seçenekleriyle sunulan Sense Küpe, yüksek frekanslı radyo dalgaları kullanıyor ve şarj edilebilir pil gücüyle çalışıyor.

Kandaki şeker seviyesini kontrol etmek için sık sık günlük parmak delme ihtiyacını ortadan kaldıran küpe, gençlerin durumu yönetmesini kolaylaştırıyor ve bu rahatsızlığı azaltıyor. Cihazın okuduğu değerler uygulamaya Bluetooth aracılığıyla gönderiliyor ve kullanıcılara verilere dayanan uyarılar gönderiliyor. Uzun süre bilgi toplayarak eğilimler tespit edilebilir hale geliyor ve kullanıcıların ve sağlık hizmeti sağlayıcılarının bakımı yönetme yetenekleri güçlendiriliyor.

Şu an konsept aşamasında olan akıllı küpeler, zor ve uzun vadeli bir durumun yönetimini iyileştirmek için önemli bir potansiyele sahip gibi görünüyor. Küpe, sosyal ve çevresel zorlukları ele almak için çalışan tasarım ve teknoloji öğrencileri için bir vitrin olan 2020 Global Grad Show’daki finalistlerden biriydi.

Diyabet, hastaların yaşamlarının birçok yönünü etkileyen hastalıklardan biri. Bu hastalığın yönetimini kolaylaştırmaya yardımcı olan diğer yenilikler arasında hap formundaki insülin ve retina hasarını önlemeye yardımcı olan göz damlaları bulunuyor.

Etiketler