RegTech Girişimi b.fine Yatırım Turunda 1 Milyon Euro Topladı

Belçikalı RegTech girişimi b.fine, Clear2Pay’in eski CEO’su Michel Akkermans’ın yatırım firması liderliğindeki bir finansman turunda 1 milyon Euro topladı.

B.fine, finansal kurumların düzenleyici kurumlar için hazırladığı raporlama süreçlerini yönetmek için “her şeyi kapsayan” olarak nitelediği bir platform geliştirdi. B.rx platformu, raporlama ekibinin deneyimini tamamen dijitalleştiriyor ve otomatikleştiriyor. Firmalara, düzenleyicilere yönelik hazırladıkları raporlamaların farklı akışları üzerinde kontrol ve gözetim sağlıyor.

SaaS platformuna ek olarak b.fine, finansal hizmetler firmalarına danışmanlık hizmetleri ve firmaların raporlama sürecinin bazı işlerini dış kaynaklara yaptırmalarına olanak tanıyan yönetilen hizmetler (managed services) sunuyor.

B.fine yönetim kuruluna katılan Akkermans, finans kurumlarının raporlarını zamanında ve doğru veri kalitesi seviyesinde sunmak için sürekli çabaladığını ve b.fine’in platformu b.rx ile düzenleyici kurumların zorunlu tuttuğu raporlamaların büyük ölçüde basitleşeceğini, böylelikle düzenleyici kurum baskının da hafifleyeceğini belirtti.

Etiketler