Amazon Hindistan’ın Ödemeler Birimi, Festival Sezonu Öncesinde Amazon.com Inc’den 95,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Araştırma şirketi Tofler’ın verilerine göre, Amazon.com Inc  festival sezonu öncesinde Hindistan ödeme birimine 7 milyar rupi (95,51 milyon dolar) yatırım yaptı.

Amazon, bayram sezonu satışlarına 17 ekimde başlayacak ve Amazon Pay aracılığıyla yapılacak ödemeleri geri ödemeler ve diğer ödüllerle teşvik edecek.

Hem Amazon hem de Flipkart, önemli Hindu festivalleri Dussehra ve Diwali’den önce giysilerden akıllı telefonlara ve ev aletlerine kadar her şeyde büyük indirimler sunuyor.

Jeff Bezos liderliğindeki Amazon.com, Temmuz ayında Amazon Satış Hizmetlerine 23,10 milyar rupi yatırım yaptı ve bu yılın başlarında 2025 yılına kadar Hindistan’da 10 milyondan fazla küçük işletmeyi çevrimiçi hale getirmek için 1 milyar dolarlık bir yatırım duyurdu.

Amazon, milyarder Mukesh Ambani liderliğindeki Reliance Industries ve Walmart Inc’in Flipkart’ı Hindistan’ın gıda ve bakkaliye ürünleri alanında hızla büyüyen çevrimiçi pazarında pazar payı kazanmak için yarış içinde.

Petrolden telekoma kadar pek çok hizmet sunan Reliance da ticaret alanında yeni hamleler yapıyor. Reliance; KKR & Co, özel sermaye şirketi Silver Lake ve Abu Dabi devlet fonu Mubadala Investment Co da dahil olmak üzere perakende birimindeki hisseleri yatırımcılara satarak değerini bir ayda 377,19 milyar rupi (5,14 milyar dolar) artırdı.

Bu sırada, Amazon.com Inc geçtiğimiz günlerde Future Group’a bir yasal uyarı gönderdi ve şirketi Reliance’a 3,38 milyar dolarlık varlık satışı yaparak e-ticaret deviyle olan anlaşmasını ihlal etmekle suçladı.

Etiketler