İninal da Masterpass’e Entegre Oldu

Ödeme sistemleri teknolojilerinin önde gelen oyuncusu Mastercard, değişten tüketici tercihlerine yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Artan finansal okuryazarlığa paralel olarak tüketicilerin kendi ihtiyaçlarına uygun finansal araçlara yönelmesi ön ödemeli kartlara ilgiyi de artırırken, Masterpass de ön ödemeli kartların entegrasyonuna hız verdi. Halihazırda; Papara, Turkpara, Pep ve Paycell’in ön ödemeli kartlarının kabul edildiği platforma İninal’ın entegrasyonu da tamamlandı. Böylece ön ödemeli kartları Masterpass’te kullanılabilen e-para şirketlerinin sayısı 5’e çıktı.

Pandemi dönemiyle birlikte e-ticaret ve online alışverişte de ciddi bir ivme yaşandığına dikkat çeken Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, “Bireysel bilinçlenmeye ek olarak, finansal sistemin dışında kalan bireylerin de sisteme dahil edilmesinde önemli bir rol oynayan ön ödemeli kartların önemi COVID-19 ile daha da arttı. Ön ödemeli kartlar hem fiziksel hem de online alışverişlerde kredi ya da banka kartından farksız kullanılabiliyor. Biz de bu dönemde ön ödemeli kartların Masterpass entegrasyonuna hız verdik. Son olarak İninal’ın entegrasyonunu da tamamlayarak ön ödemeli kartların kullanıldığı e-para şirketlerinin sayısını beşe çıkardık. Bu alandaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çok yakın zamanda yeni e-para şirketlerini de sisteme dahil ederek, daha fazla kullanıcının Masterpass’in hızlı ve güvenli ödeme altyapısından faydalanmasına imkân vereceğiz” diye konuştu.

DigitalTalks İlkbahar20’de 5 Mayıs’ta, “Finansal Teknolojilerin Geleceği” başlıklı ilk oturumumuzda Commencis Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İşbecer ile Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan’ı ağırlamıştık. Bu sohbetin tamamına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

Etiketler