Woodman’s Mağazalarındaki Envanteri Otomatikleştirmek İçin Koridorları Tarayan Robotlar Kullanacak

ABD merkezli Woodman’s Market, envanter yönetimini otomatize etmek amacıyla birkaç mağazasında Badger Technologies’in çok amaçlı koridor tarama robotlarını kullanmaya başladı. Robotların görevi, ürünlerin miktarını izlemek, fiyatları doğrulamak ve mağazalarda bulunan 100.000’den fazla ürünün yerlerini kaydetmek. Süpermarket zincirinin Badger robotları kullanmadaki temel motivasyonu işletme maliyetlerini düşürmek ve karı yükseltmek.

Woodman’s süpermarketlerinin mağazaları sektörde var olan diğer marketlerden neredeyse altı kat daha büyük. Otomatize edilen envanter sistemi de tükenmekte olan ürünleri ve güncel fiyatları saptayarak işleri kolaylaştıracak.

Badger, görüntüleme araçları ve sinir ağı kullanan robotların stokta kalmayan ürünleri %95 oranında, yanlış yerleştirilen veya fiyatlandırılan ürünleri de %90 oranında doğru tespit ediyor.

Bu robotların bir diğer önemli özelliği, önemli verileri kaydedip Woodman’s’ın mobil alışveriş uygulamasına bu bilgileri iletebilmesi. Badger’ın robotları ürünlerin yerlerinin kaydını tutacak, Woodman’s bu bilgileri kendi uygulamasına entegre edecek ve böylece hem müşterilere hem de mağazalardaki çalışanlara ürünleri bulmak konusunda yardımcı olacak.

Etiketler