Superstrata 3D Yazıcı Teknolojisiyle Karbon Fiber İskeletli Bisikletler Üretiyor

Superstrata, üç boyutlu (3D) yazıcı teknolojisiyle üretilen karbon fiber iskeletli bir bisiklet. Hem manuel hem de elektrikli versiyonu olan bisikletin gövdesi endüstriyel seviyedeki karbon fiber kullanılarak tek parça halinde üretiliyor.

Piyasadaki diğer karbon fiber bisikletlerin aksine, Superstrata’nın herhangi bir birleşme yeri yok. Termoplastik polimer karışımı karbon fiberi kaplıyor ve iskeleti tek parçadan oluşan bisikleti var olan tüm bisikletlerden daha sağlam hale getiriyor.

Superstrata’nın en önemli özelliklerinden biri sürücülerin özel ihtiyaçlarına göre sipariş üzerine üretilmesi. Sürücülerin sürüş tarzı ve vücut yapısına göz önünde bulundurularak üretilen bisikletlerin neredeyse her yönü özelleştirilebiliyor. Sürücüler hırsızlara karşı teknolojiler, şarj cihazı, mesafe kaydedici, entegre edilmiş ışık gibi aparatları ve daha fazlasını ekletebiliyor.

Superstrata’nın dayanıklılığı ve hafifliği bisikletin neredeyse her yüzeyde kullanılabilmesini sağlıyor ve bisikleti çok yönlü hale getiriyor. Şirket Indiegogo üzerinden kitlesel fonlama yöntemi ile ilerliyor. Üretilen ilk bisikletler Aralık 2020’de teslim edilecek ve ilk 500 bisiklet sayılı olacak.

Etiketler