Gezici Hemşire Ajansı Hemşireleri Koronavirüs Salgınına Karşı Görevlendiriyor

Koronavirüs hastalarının akın etmesi nedeniyle Amerika’daki ve diğer ülkelerdeki hastaneler hizmet vermekte zorlanıyor. Ancak bu durum bir hemşire ajansının işlerini çok artırdı. Gezici hemşire ajansı Next Move, sadece bir yıldır faaliyet gösteriyor; ancak koronavirüs salgını ile başa çıkmakta zorlanan hastanelere hemşire sağlayarak işlerinde önemli bir sıçrama yaşadı.

Ajansın uzmanlık alanı; bir yerde veya bölgede genellikle yaklaşık 13 hafta çalışan, kısa süreli pozisyonlarda görev alan gezici hemşireler. Gezici hemşireler; normal bir pozisyona göre genellikle daha fazla ücretle çalışıyor, kalıcı bir pozisyona yerleşmeden önce ülkenin farklı bölgelerinde çalışarak daha çok deneyim kazanma ve macera yaşama şansları oluyor. Next Move, çok sayıda gezici hemşirenin en fazla nerede yardımcı olabileceklerini sormak için ajansla iletişime geçtiğini bildirdi.

Birçok hastane; artan hasta sayıları, bazı hastanelerin çok sayıda personelini karantinaya almak zorunda kalması ve hasta ekip üyelerini hızla değiştirme ihtiyacının artması gibi bir dizi faktör nedeniyle hemşire eksikliği ile karşı karşıya. Aynı zamanda çok sayıda özel hastane, ödeme yapan hasta sayısındaki azalma nedeniyle kuruluşlarını kapatıyor veya personel sayısını azaltıyor.

Next Move, bu yıl yaklaşık 8,5 milyon dolar gelir elde etmeyi bekliyordu; ancak şimdi beklentisini 13 ila 14 milyon dolara çıkardı. Şirket ayrıca yardım talep eden hemşirelere karşı da dürüst olmaya çalışıyor. Şirketin kurucusu John Nolan “18 saat boyunca işe gitmeyi, sorumluluğundaki tüm hastaların ölmesini, mola bile alamamayı, yeterli sayıda iş arkadaşına ve koruyucu ekipmana sahip olamamayı anlayıp kavrayabilmemizin hiçbir yolu yok.” dedi.

Next Move, iş modelini aynı anda çalışmak ve seyahat etmek isteyen, sayıları gün geçtikçe artan insanlara uyarlayan birçok yenilikçi şirketten biri. Yeni işletmeler arasında serbest çalışanların konaklama karşılığı çalışmasını sağlayan ve işverenleri kısa süreli çalışanlarla buluşturan platformlar da mevcut. Başka bir platform ise, işsiz kalanları acil işlerle eşleştirmek için çalışıyor.

Photo by Javier Matheu on Unsplash

Etiketler