Commencis’ten Online Bankacılık Raporu: “COVID-19 Krizinin Bankacılık Sektörü Üzerindeki Etkisi”

Türkiye’de ve dünyada alanında önde gelen şirketlerin dijitalde büyümelerine öncülük eden Commencis, COVID-19 sürecinin bankalara ve finansal kuruluşlara olan etkisini ve kriz sonrası yol haritası önerilerine yer verdiği “COVID-19 Krizinin Bankacılık Sektörü Üzerindeki Etkisi” raporunu ücretsiz olarak sundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, ülke ekonomilerini ve finansal kaynakların doğru alanlara kanalize edilmesi için hayati öneme sahip olan bankacılık sektörünü ciddi şekilde etkiliyor.

Sosyal mesafe ve izolasyon uygulamaları ile birlikte, müşteri alışkanlıkları ve müşterilerin bankalardan olan beklentileri hızla değişiyor.

Pandemi sürecinde, bankacılık sektörünün, sunduğu dijital çözümler ile kurumsal ve bireysel müşterilerine destek olmaya devam ettiği gözlemleniyor.

Dijital alanda yetkinliklerini geliştirerek müşterilerinin, ürün ve servislere kolay ve kesintisiz erişimini sağlayan ve hızla değişen hayatını kolaylaştırıcı inovatif çözümler üreten bankaların, pandemi sonrası dönemde de uzun vadeli müşteri sadakatini sağlayarak başarılı olması mümkün olacak. Commencis de bu amaçla hazırladığı rapor ile bankalara ve finansal kuruluşlara yardımcı olmayı amaçlıyor.

Commencis’in hazırladığı “COVID-19 Krizinin Bankacılık Sektörü Üzerindeki Etkisi” raporunda, krizin etkileriyle birlikte global alanda alınan önlemler ve dijital alana yönelik öneriler detaylı bir şekilde ele alınıyor.

Raporda yer alan ana başlıkları aşağıda görebilirsiniz:

1. COVID-19 Krizinin Sektörlere ve Finans Sektörüne Etkisi – Global Bakış
2. Bankacılık Sektörü İçin COVID-19 Rehberi
3. Bankalar için Dijital Yol Haritası

Rapora bu linkten ulaşabilirsiniz.

Photo by Erol Ahmed on Unsplash

Etiketler