Kredi Yaratma Girişimi Self 20 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Self, kredi puanı 600 veya daha düşük olan, bilgi eksikliği nedeniyle puanlanamayan yaklaşık 100 milyon Amerikalıyı hedefleyen birkaç girişimden biri.

Firmanın kredi yaratma hesabı; kredi geçmişi kötü olan veya hiç kredi geçmişi olmayan kişilerin Mevduat Sertifikası’na (Certificate of Deposit) bağlı bir banka ortağıyla küçük bir kredi başvurusunda bulunmalarını sağlıyor. Kullanıcılar daha sonra üç büyük kredi bürosuna raporlanacak şekilde aylık ödemeler yapıyor. Dönem sonunda, CD olgunlaşıyor ve müşteriye geri gelen anapara tutarıyla açılıyor.

Son zamanlarda Self, kredi kontrolü gerektirmeyen ve müşterilerin güvenlik mevduatlarını taksitle oluşturmalarına izin veren güvenli bir kredi kartı tanıttı.

500.000’den fazla tüketici ve 400 milyon dolarlık CD teminatlı kredi oluşumuyla, Austin merkezli ekip artık işe alım yapmak, ürün geliştirme ve pazarlamayı artırmak için en son fonunu kullanmayı planlıyor.

Self CEO’su James Garvey “Başından beri hedefimiz, tüketicilere gücü geri veren ve finansal hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir misyona sahip bir şirket yaratmaktı.” dedi.

Etiketler