Swiftmile Reklamları Mikromobiliteye Getiriyor

Mikromobilite araçlarının yakıt istasyonu olmak isteyen startup Swiftmile, reklamcılık işine giriyor. Swiftmile, şehirlere ve özel operatörlere, hem scooter’ları hem de e-bisikletleri park etmek ve şarj etmek için donatılmış istasyonlar tedarik ediyor. Şirket; toplu taşıma bilgileri, trafik uyarıları ve elbette reklamlar sunmak için şarj istasyonlarına bağlanan dijital ekranları entegre etmeye başlıyor.

Swiftmile CEO’su Colin Roche, TechCrunch’a verdiği demeçte “(Reklamlar) Muazzam bir değer katıyor çünkü devasa bir pazar.” dedi ve ekledi “Birçok şirket bu gruba pazarlama yapmak istiyor; ancak bunu bir scooter üzerinde yapamazsınız, yapmamalısınız da…”

Bir sürücü istasyona geldiğinde ve bir aracı park ettiğinde; 55 inçlik ekran, daha fazla insanın toplu taşımayı kullanmasını teşvik etmek için TransitScreen ile birlikte yakındaki toplu taşıma programlarını görüntülüyor.

TransitScreen Enterprise Solutions başkan yardımcısı Tony Hudgins “TransitScreen, mobilite seçenekleri hakkındaki gerçek zamanlı bilgilere artan erişimi desteklemek için Swiftmile ile ortak olmaktan heyecan duyuyor.” dedi. “Onlarınki gibi mobilite merkezleri, gelecekte işe gidip gelme şeklini değiştirecek; biz de giderek artacak ilk ve son kilometre çözümlerinin bir parçası olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Swiftmile, ekran donanımlı istasyonları Mart ayında kullanmaya başlamayı planlıyor. Yıl sonuna kadar Swiftmile, bu istasyonların 1.000’ini dijital ekranlarla donatmayı öngörüyor. Bu, yılda yaklaşık 80 milyon dolarlık reklam geliri demek.

Swiftmile, şarj istasyonlarının 140’ını Austin ve Berlin gibi şehirlere yerleştirdi ve yıl sonuna kadar 1.000’e ulaşmayı planlıyor. Swiftmile, otomobil sahiplerinin araçlarını scooter’larla birlikte şarj etmelerini sağlamak için otomobil üreticileri ile de ortaklık kurmayı öngörüyor.

Verizon tarafından finansal olarak da desteklenen Swiftmile, yaklaşık 6 milyon dolarlık fon sağladı. Önümüzdeki haftalarda A Serisi yatırımını resmi olarak duyurmak için hazırlanıyor.

Etiketler