Bu Sevimli Kargo Bisikleti Anaokulu Öğrencileri İçin Mini Bir Okul Otobüsü

Geçtiğimiz günlerde Güney Portland, Maine’deki bir devlet parkındaki bir deniz fenerine yapılan gezide altı anaokulu öğrencisi, minibüs ya da otobüs yerine parlak sarı bir kargo bisikletine bindi. Bu okul, emisyonları azaltmak, küçük çocukları bisikletle tanıştırmak ve kısa seyahatleri kolaylaştırmaları için kreşlere ve küçük okullara (ya da büyük ailelere) yardımcı olmak üzere tasarlanmış bisikleti ilk kullananlardan biri.

Birkaç aydır bisikletin bir prototipini kullanmakta olan Güney Portland’daki Your Little Artist Playschool’un yöneticisi Stacie Archibald “Eğer mümkünse çocukları arabaya sokmamayı tercih ediyorum.” diyor. Sebepleri ise oldukça pratik: aynı anda birden fazla küçük çocuğu araba koltuğuna oturtmak zor bir şey ve minibüsler pahalı olabiliyor. Archibald, kargo bisikletinin arkasında yolculuk yapmanın eğlenceli olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, birden fazla çocukla yaya olarak karşıdan karşıya geçmekten daha güvenli olduğu için kısa yolculuklar için bile bisikleti kullanıyor.

Teksas merkezli Bunch Bikes tarafından üretilen kargo bisikleti, tasarımcıların İsveç gezisinde gördüğü benzer bir araçtan ilham alınarak yapıldı. Bisikletin fiyatı 3.495 dolar; yani çok ucuz değil. Fakat bir minibüs 10 katı kadar pahalı olabiliyor. Güçlü bir elektrikli motoru ve çocukları güvende tutmak için emniyet kemerleri bulunuyor. Bunch Bikes’ın kurucusu Aaron Powell; bu bisikletin, çocukları küçük yaşlardan itibaren bisiklet kullanmaları için teşvik edeceğini umuyor.

Etiketler