Instagram ve WhatsApp, İsimlerine “Facebook’tan” İfadesini Ekleyecek

Facebook; Instagram ve WhatsApp’ı ne kadar yavan gösterebilir? Facebook yöneticileri atayarak iki uygulamanın da doğrultusuna etki etmek yeterli olmamış olacak ki, şimdi de sosyal ağ devi bunların isimlerine “Facebook” ibaresini ekleyecek. Yakında Instagram “Facebook’tan Instagram” (Instagram from Facebook), WhatsApp ise “Facebook’tan WhatsApp” olacak. Şirket, Workplace uygulamasında bu yaklaşımı zaten izliyordu.

Yeni başlıklar, hem Apple App Store hem de Google Play’de görünecek. Cihazınızın ana ekranında her ikisinin ismi de şimdilik aynı kalacak. Fakat, her iki uygulamanın açılış ekranında da “Facebook’tan” ifadesini görmeniz oldukça mümkün. Aslında Facebook, Oculus ile bu değişikliği zaten yapmıştı.

Bir sözcü, “Facebook’un parçası olan ürün ve hizmetler hakkında daha net olmak istiyoruz.” dedi. Mark Zuckerberg; Facebook, Instagram ve WhatsApp arasındaki bağlantılı mesajlaşma sistemine ilişkin büyük vizyonunu çoktan duyurmuştu.

Ancak, Facebook’tan bir miktar ayrı olmak, yapay da olsa, kullanıcılar konusunda her iki uygulama için de iyi olmuştu. Facebook’un gençler arasındaki popülerliği düştükçe Instagram ve WhatsApp popülerleşti.

Bu hamlenin Facebook’un satın alma geçmişini incelediği belirtilen Federal Ticaret Komisyonu soruşturmasının olduğu dönemde gelmesi de dikkat çekici.

Etiketler