Bu Kitap Rafları, Ömrünüz Boyunca Dayanacak Şekilde Tasarlandı

Raflar hemen hemen her evde bulunan şeyler olsa da taşınmak söz konusu olduğunda sıkıntılıdırlar. Basit ve düşünceli olarak tasarlanmış uzun ömürlü mobilyalar yaratmayı amaçlayan Detroit merkezli mobilya startupı Floyd, taşındığınızda yanınıza almak isteyeceğiniz bir raf sistemi tasarladı. Yeni evinizdeki duvarlarda daha fazla raf görmek istiyorsanız, bu sistem herhangi bir duvara uyacak şekilde modüler olarak genişleyebiliyor.

Alex O’Dell ile birlikte Floyd’u kuran Kyle Hoff “Raflar genellikle alınan ve atılan bir şey.” diyor. “İnsanların hayatlarının bir parçası haline gelen mükemmel bir ürün yaratma fırsatı vardı.”

Floyd’un “The Shelf” ismindeki rafları, tamamen özelleştirilebiliyor ve üç farklı yükseklikte olabiliyor — her raf yaklaşık bir buçuk inç yukarı veya aşağı kaydırılabiliyor.

İstediğiniz herhangi bir kombinasyonu oluşturmak için bu üç yüksekliği — kısa, yüksek ve gardrop — kullanabiliyorsunuz fakat son parça yan yana dizilmiş çok sayıda kitaplık gibi görünmüyor. Bunun yerine, The Shelves’in tüm dikey öğeleri çoklu üniteleri tek ve geniş bir raf sistemine dönüştürmek için tasarlandı.

Hoff, “Sonsuza kadar büyüyebilen ve gelecekteki yaşam tarzınıza uyum sağlayabilen bir sistem.” diyor.

Floyd, bağlantısız bir modüler sistem tasarlamak için yola çıkmadı. İlk olarak tasarımcılar çoğu modüler raf sisteminin modelini takip ederek duvara monte edilmiş raflar yapacaklardı. Fakat ekip, duvara monte edilmiş rafların sık taşınan insanlar için ideal olmadığını ve nihayetinde ekibin hedeflediği ultra esnek ve dayanıklı ürünü yaratmasına yardım edemeyeceğini fark etti. Bu seçenek ile rafları modüler ve ayarlanabilir hale getirme kararı doğrudan anketlerdeki müşteri geri bildirimlerinden geldi.

Hoff, “Müşterilerin rafları çok farklı şekillerde kullandığını gördük. Bu, kim olduklarını göstermekle ilgili. Zarif ve basit olmalı fakat aynı zamanda göstermek istediğiniz şeyler, sizinle ilgili şeyler için bir tuval veya fon olmalı.” Kitaplık ayrıca velcro, iki vida ve bir duvar desteği kullanan basit bir duvar sabitleme sistemi içeriyor.

Bu raflar 2014 yılında kurulan Detroit merkezli mobilya şirketinin en son ürünü. Şimdi Floyd platform yatak, kanepe, lamba ve masa gibi çeşitli ürünler satıyor. Şirket, mobilyaların uzun süreli kullanımını teşvik etmek istiyor; çoğu mobilya şirketinin her sezon yeni ürün çıkarmasının aksine bu şirketten aldığınız herhangi bir şey uzun yıllar kullanılabiliyor.

Hoff, “İnsanlar bir ünite satın alıp iki sene sonra taşındıklarında geri gelebileceklerine ve ek üniteler satın alabileceğine emin olabilirler böylece raf da onlarla birlikte büyüyebilir.” diyor.

Hoff, oturulacak bir ürün geliştirmeyi ve yatak altı saklama kapları gibi var olan ürünlerine tamamlayıcı ürünler eklemeye devam etmeyi planlıyor.

Floyd’un rafları 30 Temmuz’da satışa sunulacak fakat şimdiden bekleme listesine (bu liste, bir gün önceden rafları satın almanıza olanak tanıyor) kaydolmak mümkün. Yüksek raf 695 dolardan, gardrop rafı 645 dolardan, kısa raf ise 425 dolardan başlıyor.

Etiketler