Lyft’in Pempe Tekerlekli Scooter’ı Scooter Paylaşımı İçin Daha İyi Olabilir

Lyft, özellikle scooter paylaşımı için üretilmiş ilk scooter modelini tanıtıyor. Daha uzun batarya ömrü ve bisiklet frenleri gibi frenlerle daha dayanıklı olması amaçlanıyor. Bu scooterlar artık Denver’da bulunuyor. Lyft’in geçen yıl scooterlarını piyasaya sürdüğü ilk yerdi burası.

Sol gidondaki yeni el freni bisiklette bulunan frenlere çok benziyor ve çekildiğinde her iki tekerleği de durduruyor. Segway tarafından yapılan yeni iskelet ise katlanmıyor; şirket, scooter’ın tabanının %20 daha geniş (6.2 inç veya 15.7 cm) olduğunu söylüyor. Yeni bataryaların şarjı 35-40 mil (56-64 km) civarında gidiyor.

Uber, Elevate konferansında daha dayanıklı olan bir scooterı duyurdu ve bu scooter’ı 24 Haziran’da ABD’de tanıtacak. Bu endüstri genel olarak daha sağlam scooterlar oluşturmaya çalışıyor çünkü scooter paylaşımı, Uber ve Lyft’in araç çağırma hizmetine benzer şekilde zarar ediyor. Çoğu scooter şirketi, sürekli kullanım için yeterince dayanıklı scooterların tasarımını yapacak üreticileri bulmaya çalışıyor. Henüz kimse daha sağlam scooterların scooter paylaşımını karlı hale getirip getirmeyeceğini bilmiyor; bu nedenle endüstri uzmanlarının Lyft’in ve Uber’in tekliflerini yakından takip edeceğini tahmin etmek zor değil.

Lyft yakın zamanda bisiklet paylaşım programını yeniden markalaştırdı. Bir zamanların Ford GoBike’ı şimdi Bay Wheels olarak adlandırılıyor ve Lyft, şehirdeki diğer bisiklet paylaşımı seçeneklerini engellemek için San Francisco’ya dava açıyor. (Lyft daha önce asgari ücret gereksinimlerini engellemek için New York City’ye dava açmıştı ve kaybetmişti.)

Lyft’in bisikletlerinin ve scooterlarının tekerlekleri ise pembe olacak.

Etiketler