Pal; Sizi Evinize Götürecek Otonom, Akıllı Bir Scooter

İngiltere tasarım stüdyosu Layer, Çinli elektrikli araç şirketi NIO ile birlikte akıllı bir otonom scooter tasarlıyor. Pal adındaki scooter, bir yolcunun düzenli rotalarını hatırlamak için makine öğrenimini kullanacak. Şirkete göre Pal, rotayı zaman içinde öğrenecek ve nihayetinde otonom hale gelecek. Ayrıca, Bluetooth ve NIO uygulaması aracılığıyla sesli komutlara yanıt verecek.

Layer’ın kurucusu Benjamin Hubert, “Pal, şehirlerimizin artan sıkışıklığını ve nüfus yoğunluğunu ele alan ve bu zorluklara olası bir çözüm sunan “son-mil” elektrikli araç için bir yakın gelecek konsepti.” dedi.

Scooter, küçük ve kompakt; küçük bir arabanın bagajına sığıyor. Aynı zamanda küçük alanlara sığması için katlanabiliyor. Bir NIO aracında veya evde şarj edilebilen bir batarya ile çalışıyor. Bir Pal prototipi, her yıl düzenlenen Milan Tasarım Haftası’nda Nisan ayında sunuldu.

Pal, Layer’ın yüksek teknoloji ve tasarımı birleştiren ilk projesi değil. Layer, geçtiğimiz yıl, yolcuların konforunu artırmak üzere ayarlanan akıllı uçak koltukları tasarladı.

Etiketler