Üç ABD Şehri, Paylaşımlı Scooter ve Bisiklet Trafiğini Dijital Olarak Yönetmek İçin Güçlerini Birleştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üç şehir, paylaşımlı scooter ve bisiklet kullanımına ilişkin ödemeleri koordine eden yeni bir yazılım sistemini denemek için birlik oluşturuyor. Passport tarafından geliştirilen platform, birden fazla mikro mobilite servis sağlayıcısını koordine etmek için şehir yönetimine bir dijital altyapı sağlayacak.

Kullanıcılar seyahat ve park için mobil ödeme yapabilecekler. Ajanslar ve hizmet sağlayıcıları geçiş ücretlerini, biletlemeyi ve izinleri çevrimiçi olarak yönetebilecek. Veri analizi ve yazılımı ilk defa, scooter parkı için yapılan ödemelerin tahsilatı da dahil olmak üzere, böyle bir sistemi yönetmek için bir şehir tarafından kullanılacak.

Şehirler — Charlotte, North Carolina; Omaha, Nebraska; ve Detroit, Michigan — işbirlikçi bir yaklaşımın scooter ve bisiklet trafiğini daha iyi yönetmelerine yardımcı olacağını umuyor. Şehirler, bisiklet ve scooter dağıtım analizlerini ve kullanım modellerini paylaşacaklar. Amaç, araçların daha adaletli dağıtımını sağlamak ve genel karayolu güvenliğini ve trafik yönetimini iyileştirmek.

Etiketler