İsrailli Bu Startup Turistlerin Kullanabilecekleri Tuvaletleri Bulabilmeleri İçin Bir Yol Buldu

İsrailli dört öğrenci, turistlerin kullanabileceği tuvaletleri bulabilmesi için kolay bir yol tasarladı. Tuvaletleri bulmak için uzun zaman harcadıkları, hayal kırıklığıyla sonuçlanan bir Avrupa gezisinin sonrasında buldukları P-pass adı verilen konsept oldukça basit. Turistler, tuvaletlerinin kullanılmasına izin veren yerel barların, restoranların ve mağazaların bir listesini küçük bir ücret karşılığında alabilecek.

Ocak 2019’da piyasaya sürülen ilk model, Tel Aviv’deki seçili yerler için dört günlük hizmet sunuyor. Mart ayında hizmete sunulan ikinci model, kullanılabilir tuvaletlerin ve bu yerlerin adreslerinin bulunduğu bir listenin olduğu internet sitesini de içeriyor. Mayıs ayında hizmete sunulması ve daha geniş özelliklerinin olması beklenen üçüncü model, Tel Aviv’de gerçekleşecek 64. Eurovision Şarkı Yarışması’na denk gelecek ve kurucuların söylediklerine göre, var olan hizmetlere bir uygulama da dahil edilecek.

Kuruculara göre, bu fikir “genellikle utandırıcı olarak düşünülen bir eylemi” işletmeler için potansiyel kara dönüştürüyor.

Etiketler