Starbucks, New York’taki Lüks, Bağımsız Princi Fırınlarının İlkini Açtı

New York’un Theatre District’inde bulunan Princi fırını, Seattle ve Chicago’dakilerden sonra Starbucks’ın açtığı üçüncü fırın oldu. Princi ilk olarak 1986 yılında İtalyan fırıncı Rocco Princi tarafından açıldı ve 30 yılık süreçte Milano ve Londra’da beş farklı konuma genişledi. 2016 yılında Starbucks Princi’nin küresel yatırım ekibine katıldığında ve Seattle’daki Starbucks Reserve Roastery’de ABD’deki ilk Princi konumuna lisans verdiğinde, iki şirket güçlerini birleştirdi.

Princi, Seattle’daki Starbucks Reserve Roastery’de ve dünyanın dört bir yanındaki Starbucks Reserve Roastery’lerde bulunan pişirilmiş ürünlerin tek tedarikçisi. Roastery’ler, tipik Starbucks dükkanlarından daha lüks olarak değerlendiriliyor. Bir şirket sözcüsüne göre müşteriler, Roastery mekanlarında geleneksel bir Starbucks’ta geçirdiklerinden dört kat daha fazla vakit geçiriyorlar.

New York’taki yeni Princi fırını Reserve Roastery’nin bir parçası olmasa da Starbucks, yılın sonunda New York’ta içinde Princi bulunan bir Reserve Roastery açılacağını duyurdu.

Princi’nin ilk New York fırınının tasarımında, Rocco Princi’nin Milan’daki orijinal fırınından esinlenildi; doğal materyaller, toprak renkli taşlar, el üflemeli cam aydınlatma armatürleri ve limon, biber ve domates gibi renkli malzemeleri gösteren 6 metrelik bir duvar kullanıldı. Topluluk hissi uyandırmak amacıyla odanın tam ortasında 6 metrelik ortak bir masa bulunuyor.

İşte fırının açılış gününden kareler:

Princi, Theatre District’te 51. Cadde ve Broadway’in köşesinde açıldı.

Sipariş bekleyen büyük kalabalık.
Tezgahın arkasında yer alan ve malzemelerden oluşan 6 metrelik duvar. Meyve ve sebze kavanozları, kurutulmuş çiçekler ve ekmekler bulunuyor.

Kahvaltı menüsündeki her şey 10 dolar veya altında.
Princi, pahalı olmayan çorbalar, salatalar ve sandviçlerin bulunduğu ayrı bir öğle yemeği menüsü de sunuyor.

Menü, geleneksel bir Starbucks’tan daha küçük. İki kahve karışımı, espresso içecekleri, soğuk içecek, nitro soğuk içecek ve birkaç çay karışımı sunuyor.
Etiketler