Berlin Merkezli Tier, Avrupa Genelinde Elektrikli Scooter Paylaşım Hizmetini Genişletmek İçin 29 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Sunduğu talebe bağlı mobilite hizmetini genişletmek isteyen Berlin merkezli elektrikli scooter şirketi Tier, 29 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Tier, rekabet artmaya başlamışken Avrupa pazarına yeni giriş yapanlardan biri olacak. ABD merkezli Lime, Bird’ün de yaptığı gibi bu yılın başlarında scooterlarını Fransa’ya taşıdı. Ancak buralardaki pazar ABD’dekinden daha küçük ve pek çok şehirde bu tür programların sunduğu faydalarla scooterları kaldırımlarda süren ve bırakan sürücülerin yarattığı rahatsızlık arasındaki orta nokta bulunmaya çalışılıyor.

Tier’ın kurucuları, yerel hükümetlerle işbirliği içinde çalıştıkları için kendi yaklaşımlarının farklı olduğunu söylüyor.

Tier’in CEO’su Lawrence Leuschner yaptığı bir açıklamada “kentsel mobilite bozuldu,” dedi, “Tier’daki vizyonumuz kentsel mobiliteyi iyi yönde değiştirmek. Yeni yatırım, Tier eScooter’larını Avrupa genelinde daha fazla şehre ve topluluğa ulaştırmamıza olanak sağlıyor.”

Şirket, geçtiğimiz hafta hizmet verdiği ilk şehir olan Viyana’da lanse edildi. Kullanıcılar hesap yaratıyor, hizmetlere uygulama aracılığıyla erişiyor ve en yakındaki müsait eScooter’ı buluyor.

Son tur Northzone liderliğinde gerçekleşti ancak Speedinvest ve Point Nine’dan alınan yatırımı da içerdi.

Not: Leuschner’ın yanında şirketin diğer kurucu ortakları, şirketin CPO’su Julian Blessin ve CTO’su Matthias Laug yer alıyor. 

Etiketler