Ekran İzleme Uygulaması Çocuklara Sorumluğu ve Aile Değerlerini Öğretiyor

Teknolojiyi çok kullanmak anti-sosyal davranışları teşvik edebiliyor ve ebeveynler çoğunlukla çocukların teknoloji kullanımlarını kısıtlamak konusunda zorluk çekiyorlar. OurValues adlı yeni bir uygulama, çocuklara aile değerlerini ve ekran karşısında geçirdikleri zamanı nasıl yöneteceklerini öğretiyor.

Avustralyalı şirket 3 Chiefs tarafından yaratılan ourValues uygulaması ile ebeveynler, çocuklarının günlük cihaz kullanım sürelerine karar verebiliyor. Ayrıca, çocuklarının tamamlamaları için bir dizi sorumluluk belirleyebiliyorlar. Çocukların sorumluluklarını tamamlayabilmesi veya tamamlayamaması, ekran sürelerinin artmasını veya azalmasını belirliyor. Bu ödül sistemi, çocukların ebeveynleri ile işbirliği yapmasına ve günlük sorumluluklarını tamamlamasına yardımcı oluyor.

Ebeveynler, çocuklarının ekran kullanma süresini kendi cihazlarından yönetebiliyor. Ayrıca istediklerinde çocuklarının profil ayarlarını düzenleyebiliyorlar. Kullanıcılar, tek bir hesabı sınırsız miktarda iOS veya Android cihazla senkronize edebiliyorlar. OurValues uygulaması, birden fazla çocuğu olan aileleri göz önünde bulundurarak, kullanıcıların her bir çocuk için özelleştirilmiş profiller oluşturmasına olanak tanıyor. Bununla birlikte, uygulamanın sadece Android için olan iki özelliği var: ebeveynlere haftalık bilgiler veren cihaz kullanma raporları ve herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın çocukların belirli uygulamaları kullanmasına izin verme seçeneği.

OurValues ekran karşısında geçirilen süreyi işbirliğiyle yönetmek için benzersiz bir yol yarattı. Peki sizce başka hangi ebeveynlere yönelik inovasyonlar, ebeveynler ve çocuklar arasındaki iletişimi geliştirmeye yardımcı olabilir?

Etiketler