Bu İç Çamaşırı Markasının Kadınları Mutlu Edecek Bir Planı Var

Feminist hareketin büyüleyici zamanlarındayız. Geçtiğimiz 6 ay, #MeToo ve #TimesUp hashtagleri sosyal medyayı salladı ve dünyaya toplumumuzdaki artan tecavüz ve cinsel tacizi hatırlattı. Fakat zamanla daha ayrıntılı bir hale geldi. Artık sadece kötü ya da sorunlu cinselliğin nasıl bir şey olduğunu değil, ayrıca iyi bir seksin kadınlara nasıl hissettirdiğini de dikkate almaya başlıyoruz.

Melanie Cristol, bu konuda konuşma yapmaya oldukça hazır. Yıllarca prestijli bir şirkette sağlık hizmetleri avukatı olarak çalıştıktan sonra Cristol, daha fazla kadının oral seksten zevk almasına yardımcı olacak bir ürün yaratmaya tam zamanlı odaklanmak için iki yıl önce kariyerini bıraktı. Lorals adlı yarattığı bu yeni ürün, prezervatiflerde kullanılan malzemeye benzer ince lateksten yapılmış bir iç çamaşırı türü.

Ürün, cilde karşı lüks hissettmek için tasarlandı fakat oral ve parmak penetrasyonuna olanak tanıyan incelik ve esneklikte. Bu yenilik için artık Indiegogo’da ön sipariş verilebiliyor ve yakında Lorals’ın websitesinde mevcut olacak.

Gözeneksiz lateks sıvılara karşı bir engel oluşturuyor olsa da, iç çamaşırının birincil amacı STD’lerin yayılmasını önlemek değil; ancak Cristol, şu anda FDA tarafından medikal bir cihaz olarak onay alma sürecinde. Cristol, “Şirketimin amacı, daha çok kadının oral sekse evet demesine olanak vermek.” diyor.

Orgazm Farkını Kapatmak

Cristol, kadınların cinsellikten zevk alması konusunda uzun zamandır düşünüyordu. Columbia Üniversitesi’nde bir lisans öğrencisi olarak tecavüz bunalımı merkezinde avukat olarak çalıştı. Ayrıca, sağlık merkezinin cinsel eğitim kanadı olan Just Ask Alice’te seks danışmanı olarak görev yaptı. Devam eden görüşmeleri sırasında Cristol, kadınların cinsel aktivite sırasında orgazm olma ihtimalinin erkeklerin yarısı kadar olduğu gerçeğini, yani “orgazm farkı”nı öğrendi.

The Sex Diaries tarafından yapılan bir çalışmaya göre, oral seks sırasında kadınların %81’i orgazm oluyor. Bu oran, cinsel ilişkide orgazm olma ihtimalinin yaklaşık üç katı. Ancak, Cristol kendi yürüttüğü bir ankette, kadınların %80’inin evet demek istemelerine rağmen oral seksi reddettiğini keşfetti. “Kadınlar, birçok farklı nedenden dolayı oral seksi reddediyor.” diyor. “Henüz duş yapmadıklardan, henüz spor salonundan yeni geldiklerinden veya adet dönemlerinin sonunda olduklarından dolayı endişeli olabiliyorlar. Bunların yanında, cinsel partnerlerinin tat veya koku hakkında nasıl hissettikleri konusunda endişelenebiliyorlar.”

Erkekler ise daha az çekingen gibi görünüyor. Kanadalı bir cinsellik dergisine göre, erkekler kadınların iki katı kadar oral seks yaşıyor. Cristol, Lorals ile kadınların kendi bilinçlerinin üstesinden gelmesine yardımcı olacak bir ürün yaratmak istedi. Lorals, siyah ve diğer seksi iç çamaşırlarına benzer şekilde tasarlandı, fakat tek kullanımlık.

Kadınların bu iç çamaşırlarını oral seks aktivitesinden hemen önce giymesi asıl fikri oluşturuyor. Tabii bu cinsel aktivite sürecinde bir adım atmak demek oluyor; fakat Cristols, bu yeni davranışı sürece dahil etmenin oldukça kolay olması gerektiğini düşünüyor.

“Bir çift Lorals kullanmanın, seks sırasında kondom kullanmak kadar doğal bir şey olacağını umuyorum.” diyor.

Cristol, cinsellikte onayın ne anlama geldiğini sorguladığımız noktada, zaman ayırıp bir çift Lorals giymenin başka bir olumlayıcı onay katmanı ekleyebileceğini söylüyor. “Ürünü test ederken, bazı kullanıcılar, Lorals’ın onlara ‘Evet, bunu istiyorum.’ deme fırsatı verdiğini ve özellike bunu sevdiklerini söylediler.” diyor.

Cinsel sağlık markalarının başındaki birçok kadın gibi Cristol, sosyal medyada bu yeni ürününü pazarlama konusunda sıkıntı çekti. Twitter, herhangi açık seçik bir kelime veya görsel bulundurmuyor olmasına rağmen Cristol’un hesabını geçici olarak kapattı. Bunun nedeni hakkında net bir cevap alamasa da Cristol’a göre bu neden, erkek şişme bebekleriyle ilgili bir Mashable haberini tweetlemesi ve “her zaman oral sevmeleri” için kadınlara yardımcı olmayı amaçladığını profilinde söylemesi.

Cristol, ürünü Facebook, Instagram ve Twitter’da pazarlamaya çalıştığında sorun çıkacağını düşünüyor. Cristol, Women of Sex Tech grubunun bir parçası ve gruptaki diğer üyelerin benzer sıkıntılar yaşadığını gördü.

Fakat Cristol, bu yeni iç çamaşırlarının, kadınların yatak odasının vazgeçilmezi olmasını istediği için kavgadan vazgeçmiyor. “Dünyada çok korkunç şeyler yaşanıyor ancak seks hayatlarımızı güzelleştiriyor.” diyor. Orgazmın stres ve fiziksel acıyı azaltabildiğini ve özgüveni artırabildiğini gösteren bir araştırmayı örnek veren Cristol, “Kadınların daha mutlu olmasına yardımcı olmak istiyorum ve iyi bir oral seks bunu yapmanın bir yolu.” diyor.

Etiketler