Tesla, İş Yerinize Elektrikli Araç Şarj Cihazları Getirecek

Elektrikli arabanın şarjının sürekli dolu olması, gazsız bir yaşamı devam ettirmenin önemli bir parçası. Bu nedenle Tesla, Wall Connectors’ını ofislere getiriyor ve ücretsiz olarak kuruyor.

Tesla bu ay elektrikli araç şarj ünitelerini ofis binalarına getiren İşyeri Şarjı programını tanıttı.

Program, çalışanların sekiz saat boyunca otoparkta duran arabalarını kolayca şarj etmesine olanak tanıyor.

Tesla Wall Connectors’ı bağışlıyor ve ücretsiz olarak yüklüyor olsa da işletmelerin tükettiği elektrik için ödeme yapması gerekecek. Sonuçta bunun bir ofis avantajı olması gerekiyor, topluluk şarj istasyonu değil. Toplamda kaç şarj istasyonunun bağışlanacağı henüz belli değil.

Ayrıca program yalnızca Tesla araçlarına yönelik olacak; Chevy Bolt veya diğer elektrikli arabaların Wall Connector’da şarj edilemeyeceğini bilmelisiniz.

Bu şarj programını ofisinizde çalıştırmak istiyorsanız, bir mekan önermeniz gerekmekte. Bu, basitçe Tesla’nın şarj işbirliği programının bir uzantısı.

Bunun yanında Tesla, Hawaii’deki sınıfları soğutmak için Powerwall bataryalarını ve güneş enerjisini kullanma girişimini de duyurdu. Bu, şirketin gelecekteki büyümesi için hedeflediği bir diğer alan.

Duyurulara bakılırsa Tesla, alternatif enerji kaynaklarını okullara, ofislere ve çok daha fazlasına getirmek için ciddi anlamda çalışıyor.  Belki de bir gün hepimiz batarya gücü ihtiyaçlarımız için Tesla’ya bel bağlayacağız. Fakat şimdilik bu teknolojinin kullanıma sunulması süreci oldukça yavaş gelişiyor.

Etiketler