Amazon Artık Prime Now Üyelerine ABD’de Ücretsiz Whole Foods Teslimatı Sunuyor

Geçtiğimiz yılın teknoloji endüstrisinde gerçekleşen en büyük olaylarından biri, Amazon’un 13,7 milyar dolara organik süpermarket zinciri Whole Foods’u satın  alarak fiziksel (brick-and-mortar) alana giriş yapmasıydı. Bu anlaşmanın sonrasında Amazon; Whole Foods fiyatlarını düşürerek, Prime üyelere özel fiyatlar ve teklifler sunarak ve yüzlerce Whole Foods lokasyonunda Amazon’un donanımını satarak fiziksel dünyadaki varlığını vakit kaybetmeden güçlendirmeye başladı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Amazon, Prime Now’ın iki saatlik teslimat hizmetinin bir parçası olarak Prime üyelere Whole Foods bakkaliye teslimatı olanağını başlatarak hem çevrimiçi hem de çevrimdışı perakende piyasasını ele geçirme çalışmalarındaki bir sonraki adımını açıklamış oldu.

Artık 35 dolardan fazla olan Whole Foods siparişleri 8.00 ve 22.00 saatleri arasında Austin, Cincinnati, Dallas ve Virginia Beach’teki Prime üyelerin kapılarına teslim ediliyor. Şirket, 2018 boyunca bu hizmeti ABD geneline genişletmeyi planladığını belirtti.

Amazon, Prime Now’ı ilk olarak 2014’te New York’ta tanıttı ve o zamandan beri bu hizmetini ABD genelinde ve uluslararası genişletti. Prime Now sayesinde üyeler, iki saatlik bir periyotta belirli ürünlerin ücretsiz teslimatına veya 7,99 dolarlık bir ödeme ile süper hızlı 1 saatlik teslimata erişebiliyorlar.

Etiketler