Publicis Groupe ve Microsoft’tan Marcel İçin İşbirliği

Publicis Groupe, ekiplerinin ve müşterilerinin iletişimini radikal bir şekilde değiştirecek platformu Marcel’i geliştirmek ve uygulamak için Microsoft ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Publicis Groupe ve Microsoft, kendi uzmanlıklarını Publicis Groupe çalışanları ve müşterileri için geleceğin platformunda birleştiriyor. Publicis Groupe, Publicis.Sapient’in teknoloji danışmanlığıyla, Marcel’in mimarisini, tasarımını ve kullanıcı deneyimini tasarlayacak. Microsoft ise, Microsoft Azure AI ve Office 365’ten faydalanarak, platformun daha derin bir teknoloji ve yapay zeka gücüyle inşa edilmesine katkıda bulunacak.

Marcel platformu, yapay zeka teknolojisini kullanarak Publicis Groupe çalışanlarını ve iş ortaklarını ortak bir platformda bir araya getirecek. Bunu 3 şekilde yapmayı planlıyor:

  • Her şeyden önce, Groupe’un 80.000 çalışanı arasındaki ilgili bağlantıları belirleyecek. Publicis Groupe ajanslarından birinde, bir başka çalışana yardım edebilecek birisi varsa, Marcel o kişiyi bulacak.
  • İkinci olarak, Marcel Publicis Groupe’un kolektif bilgisini toplayıp, organize ederek, çalışanların grup içerisinde var olan tüm deneyimlerden ve bilgiden faydalanmasını sağlayacak.
  • Sonuncu ve belki de en önemlisi, her çalışana sınırlarının ötesinde katılım sağlama ve daha fazla yaratma gücü verecek. Marcel platformunun kuluçkası olan M-Labs aracılığıyla Publicis Groupe, büyük küresel müşterileriyle şimdiden sonuç aldığı yeni işbirliği modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Satya Nadella, CEO, Microsoft; “Yapay zeka, çağımızın en dönüştürücü teknolojilerinden biri, ancak gerçek gücü insanın yaratıcılığını daha fazla kullanabilmesini sağlamakta yatıyor. Marcel’in güzelliği de işte burada.” diye belirtti. ”Microsoft’ta, insanların sadece kurumlar için çalışmadığını – aynı zamanda kurumların da ekipleri için çalışması gerektiğini düşünüyoruz. Marcel bu fikrin vücut bulmuş hali. İşbirliğimizi bu kadar doğal ve eksiksiz gerçekleştiren felsefe de bu.”

Arthur Sadoun, Publicis Groupe’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su “Marcel, Publicis Groupe’un hem iş ortaklarımızın hem çalışanlarımızın yararına olacak şekilde sektörü kökten değiştirme konusunda önemli bir adım. Bugün, geleceğin platformunu inşa edebilmek için Microsoft’un yapay zekâdaki uzmanlığından, kaynaklarından ve çığır açan yeteneklerinden yararlanabilmek bizi çok heyecanlandırıyor.” dedi. “Bu işe kendini adayan Satya ve ekibi sayesinde, yaratıcılığın tüm biçimlerini kullanarak büyük fikirleri sunmamızı sağlayacak Marcel’i, Groupe’un tam kalbine koymaya hız veriyoruz.”

Publicis Groupe ve Microsoft, Marcel’i ilk kez Paris’te Viva Technology’de sunacaklar.

Etiketler