Artık Airbnb Kira Bedeli İçin Daha Düşük Ön Ödeme İmkanı Sunuyor

Kısa süreli kiralama startupı olan Airbnb, geçtiğimiz günlerde,  rezervasyon yaptıklarında kullanıcılara yolculuklarında depozito yatırma olanağı sunan daha az ön ödeme yapma seçeneğini başlattı. Kullanıcılar, toplam hesabı check-in tarihine yakın bir zamanda ödeyebiliyor.

Çoğu durumda, rezervasyon yaptığınızda %50 depozito ödemeniz gerekiyor. Önceden, rezervasyon yaptığınızda kalacağınız bütün günler için ödeme yapmak zorundaydınız.

Bu yeni ödeme seçeneği, Salı gününden itibaren iOS, Android, mobil web ve masaüstü bilgisayarlarda bulunmakta.

Airbnb, bu özelliği seçkin kullanıcılar ile test etti ve testte konukların %40’ı daha az ön ödeme yapmayı seçti. Startup ayrıca, bu aracın daha fazla rezervasyon sağladığını tespit etti.

İlgili: Airbnb, Daha Fazla Çeşitlilik Arayışı Konusunda Kazanımlar Elde Ediyor

Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var: Bu özelliği kullanmak için toplam kiralama ücretinin 250 dolar veya daha fazlası olması ve check-in tarihinden en az 14 gün önce rezervasyon yapılması gerekiyor.

Bu, Airbnb platformunun son zamanlarda gerçekleştirdiği diğer güncellemeleri takip ediyor. Kasım ayında şirket, kullanıcıların 16 kişiye kadar ödemeleri bölmesine izin vereceğini açıkladı.

Bu yeni özellikler, Airbnb’nin daha fazla kullanıcı çekmek için gerçekleştirdiği daha büyük çabaların bir parçası. Şirket ayrıca engelli kişilere daha iyi hizmet vermek için de bir adım attı. Geçtiğimiz yıl Airbnb, engelli yolcuların daha kolay erişilebilir kiralama seçenekleri bulmasına yardımcı olması için startup Accomable’ı satın aldı.

Etiketler