Amazon Akıllı Ev Startupı Blink’i Satın Aldı

Amazon, kapınıza paket bırakmak değil evinizin içinde de olmak istiyor.

Şimdi, perakende devi ev güvenlik kamerası startupı Blink’i satın aldı. Şirketler anlaşmayı geçtiğimiz Cuma günü açıkladı.

Blink, fişlerle bağlananlar yerine pillerle çalışan, kablosuz ev güvenlik sistemleri sunuyor. Amazon’da bir kamera seti 99 dolar, üçlü kamera seti ise 229 dolar.

Bir Amazon sözcüsü, “ Distribütörlerinden biri olarak, müşterilerimizin ev güvenlik kameraları ve izleme sistemlerini sevdiklerini zaten biliyoruz. Ekiplerini memnuniyetle karşıladığımız ve müşterilerimizin yararına birlikte üreteceğimiz için heyecanlıyız.” dedi.

Bu satın alma, Amazon’un daha fazla ev aleti sunma çabasıyla uyumlu. Amazon hali hazırda Google Home ve yakında piyasaya sunulacak Apple HomePod ile rekabet içinde olan, akıllı hoparlörü Amazon Echo ile müşterilerini etkilemiş durumda. Google Chromecast ve Apple TV ile rekabet eden, televizyonda içerik akışı sağlayan Fire TV de var. Amazon ayrıca ev ürünleri bölümü AmazonBasics’i de büyütmeye devam ediyor.

Blink müşterileri için değişiklikler hemen gelmeyecek gibi görünüyor.

Blink’in basın açıklamasında şu ifade yer alıyor: “Bildiğiniz ve sevdiğiniz ürünleri satmaya ve bunlara destek sağlamaya Amazon’un çatısı altında devam edeceğiz. Bu bizim Amazon’daki ilk günümüz ve müşterilerimize birlikte neler sunabileceğimizi görmeye can atıyoruz.”

Amazon’un gelecekteki hedefi, evinde daha çok Amazon ürünü olan Amazon’a sadık müşteriler yaratmak için insanlara ilham vermek.

Etiketler