Parmak Titreşimleri Düşük Maliyetli Biyometrik Güvenlik Sağlayabilir

Yeni dokunmatik kimlik doğrulama sistemi, güvenli erişimi sağlamak için kişinin eşsiz parmak kemik titreşimlerini kullanıyor.

Biyometri, şu anda en güçlü güvenlik yöntemlerini sunmaktadır; biyometrinin ana dezavantajı ise, kullanıcıların kimlik doğrulaması için gereken ekipmanın maliyetidir. Rutgers Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından geliştirilen VibWrite adlı yeni bir sistem, herhangi bir sert yüzeyin akıllı güvenlik erişimine izin vermesini sağlayabilir. Ucuz bir titreşim motoru ve sensörü, neredeyse her yere kurulabilir ve kullanıcının eşsiz parmak kemiği titreşimleri ile birleştiğinde güvenli erişimin hızlı ve kolay bir şekilde sürdürülmesi sağlanır.

VibWrite, yalnızca kodu değil, bireyi yetkilendirdiği için şifrelerden daha güçlü. VibWrite’ın yapılan denemelerdeki doğruluk oranı %95, pozitif yanlış tanımlama oranı ise %3. Titreşim sistemi, kullanıcıların istedikleri kimlik doğrulama stilini seçebilmelerini sağlıyor. Bu bir numara, bir davranış kalıbı veya jest olabilir ve hırsızlık girişimlerine karşı oldukça dirençli olmalıdır. Şirket, sonraki gelişim adımlarını, kötü havalarda kullanılmak üzere donanımın güçlendirilmesine ve kimlik doğrulamak için kullanılan algoritmaları geliştirmeye odaklanacak.

Etiketler