Kadınlara Yönelik Bu Ortak Çalışma Alanına ve Kulübe Katılmak İçin Sekiz Bin Kişi Bekleme Listesinde

New York City’de iki yerde bulunan The Wing, sadece kadınlar için olan ortak bir çalışma alanı ve kulüp. En yeni mekanları SoHo’da bulunuyor ve üyelerine masalar, güzellik salonu, dinlenme yeri, toplantı odaları, kütüphane ve kafe sunuyor. The Wing üyeliği için 8.000 kadın bekleme listesinde.

2016’nın Ekim ayında başlatılan The Wing, Audrey Gelman ve Lauren Kassan üyelik talebinin ne kadar büyük olacağını veya üyelerine sağlayacakları rahatlığın tam olarak tipini fark etmediler.

2016 seçiminden önceki aylarda, geçmişte siyaset tecrübesi olan Gelman, Hilary Clinton’ın kazanacağına inandığını söylemişti.

Business Insider’a “Bu iktidar sahibi kadınların altın çağı olacaktı ki kadınlar böyle odalara sahip olabilsinler.” diye konuştu.

“Bu bir tür zafer konsepti.”

Kassan, “Açıkçası böyle bir şey olmadı.” dedi. Başkan Donald Trump’ın zaferinin sonrasındaki gece The Wing üyelerden ve bekleme listesindeki insanlardan gelen çağrılarla boğuldu ve Kassan’a göre, “Böyle bir mekanı ne kadar istediğimi veya buna ne kadar ihtiyacım olduğunu bilmiyordum.” diye konuştular.

Üyeleri arasında bir topluluk oluşturmaya odaklanan kulüp; sadece dizüstü bilgisayarınızı kurabileceğinizden daha fazla bir alan sağlıyor. Konuşma etkinlikleri, topluluk gönüllülük fırsatları, film gösterimleri ve happy hours; üyeleri arasında ilişkiler kurulması için bir merkez sağlıyor.

Açılış gününde yeni SoHo alanında bir tur attık – hali hazırda üyelerle doluydu.

Gelman, günlük olarak sürekli meşgul olduğu bir işte çalışırken The Wing gibi bir alana ihtiyaç duyduğunu fark etti. Etkinlikler ve toplantılar için “şehirdeki rastgele tuvaletlerde” kıyafet değiştirmek yerine Gelman, aklındaki ihtiyaçlara göre tasarlanmış bir alan öngördü.

The Wing’in geniş banyoları, duşları, dolapları ve güzellik salonları kadınlara güne hazırlık yapmaları için güvenli bir alan sağlıyor.

COO’su Kassan, bir topluluk yaratma fırsatı gördü. “Benim için bu gerçekten, bu alanın yaratabileceği bir topluluk ile ilgili. Orijinal fikir, müsait bir alan – fakat aynı zamanda yeni kadınlarla tanışabileceğiniz bir alan yaratmak.” diyor.

10.000 metrekarelik alanda üyeler tarafından kiralanabilen 2 toplantı odası bulunuyor. Sessizlik isteyenler için bir dinlenme odası var. Emziren anneler için pompa odası da ayrıca sesiz ve özel bir alan sunuyor. Bir kafe ve bar; çeşitli kahvaltı ürünleri, sandviçler ve kahve sunuyor. Büyük tavan pencereleri ve yüksek tavanlar, aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratıyor. Gürültülü kafe alanının ilerisinde, kitaplarla dolu sessiz kütüphane alanı bulunuyor. The Strand’ın küratörlüğünü yapmış olduğu koleksiyon, tamamen kadın yazarların kitaplarından oluşuyor.

Gelman ve Kassan, üyelik tabanını oldukça çeşitli tutmayı hedefliyor. Kassan, “Üyeliği çeşitlilik açısından değerlendiriyoruz: kariyer, ırk ve etnik çeşitlilik, yaş çeşitliliği ve herkesin aynı saatte gelmemesi için kullanım çeşitliliği.” diyor.

Gelman, “Üyelerimiz; öğretmenler, doktorlar ve teknoloji, moda ve pazarlama alanında çalışan kadınlardan oluşuyor. Ayrıca bir mikrobiyolog, bir uzay mühendisi ve koku teknolojisinde doktorası olan biri var.” diyor.

The Wing’in fiyatları, tek bir lokasyona erişim için yıllık 2.350 dolardan veya aylık 215 dolardan başlıyor. Tüm lokasyonlara erişimin fiyatı ise yıllık 2.700 dolar veya aylık 250 dolar. Gelman’a göre, yeni üye sınıfları ve burs olanakları oluşma aşamasında ve 2018’in ilk çeyreğinde duyurulacak. Gelman, “Beklemediğimiz bir talep oldu.” diyor. “Kadınlar için zorlu bir yıldı, ancak mekanda kadınlar arasındaki tüm bu enerjiyi görmek bize oldukça umut veriyor.” diyor.

Etiketler