Amazon’un Echo Cihazları Artık Cep Telefonu ve Sabit Hatları Ücretsiz Arayabiliyor

Echo, Echo Dot ve Echo Show; ABD, Kanada ve Meksika’daki numaralar ile sesli görüşme yapma olanağı tanıyor. Normal numaralardan çağrı almak istiyorsanız, Amazon’un duyurmuş olduğu 35 dolarlık bağlantı kutusuna ihtiyacınız olacak. Ayrıca bu bağlantı kutusu, ev telefonu numaranızı Echo aramaları ve 911 veya özel tarifeli hizmet / uluslararası numaralar gibi acil servis aramaları yapmak için kullanmanıza da olanak sağlıyor.

Bu, Amazon’un çıkarmış olduğu, sadece diğer Echo sahiplerini veya akıllı telefonunda Alexa uygulaması yüklü olan insanları aramanıza izin veren Alexa arama’nın (Alexa calling) orijinal sürümünün hoş bir güncellemesi. Artık Echo’nuzdan rehberinizdeki herhangi birini aramasını ya da belirli bir numarayı çevirmesini isteyebilirsiniz.

Alexa arama ve mesajlaşmayı bir kere kurduktan sonra, artık cep telefonu numaranız cihazla bağlantılı oluyor ve arama yaptığınızda alıcılara gösteriliyor. Aslında, bir Echo cihazından kendi telefon numaranızla kendinizi aramanıza izin verdiği için biraz garip. Numaranızı göstermeme seçeneğine sahipsiniz ki bu durumda Echo’nuzdan arama yaptığınızda insanlar “bilinmeyen numara” olarak görecektir. Ancak bu “bilinmeyen numara” kimliği sorunu şu anda Google Home’un sesli görüşmesindeki en büyük sıkıntılardan biri. Şirket, bir Google Voice kullanıcısıysanız, aramakta olduğunuz kişilere yalnızca tanıdık bir telefon numarası gösteriyor. Google, yakında diğer kullanıcılara cep telefonu numaralarını gösterebileceğini söyledi fakat Amazon bu konuda Google’dan erken davrandı.

Ne yazık ki, Echo’nuza henüz SMS mesajları yazmasını söyleyemiyorsunuz; Alexa’nın mesajlaşma becerileri şimdilik sadece Echo’lar arası (veya Alexa uygulaması) ile sınırlı.

Etiketler