Amazon, Arizona Devlet Üniversitesi’nin Mühendislik Öğrenci Yurtlarına 1.600 Echo Dot Yerleştirecek

Bu yıl, Arizona Devlet Üniversitesi (Arizona State University) öğrencileri, mühendislik öğrencilerini tüketici donanımında sesli kullanıcı arabirimi geliştirme becerileri geliştirmeye teşvik eden bir programda, Echo Dots ile üniversite konutlarında yaşama şansı bulacaklar.

ADÜ (ASU), birinci sınıf mühendislik öğrencileri için Tooker Evi olarak adlandırılan yeni bir çalışma ve yaşam alanı inşa etti. Tooker Evi’nin öğrenci yurduna taşınanlar programa dahil olacaklar ve Echo Dot’ı kendi odalarında kullanabilecekler. Okul, Amazon’un 1.600 Echo Dot’ı bağışladığını ve aynı zamanda bu teknolojiyi ADÜ’nin mevcut mühendislik müfredatına eklemeye yardımcı olacak geliştirici kitler de sağladığını belirtti.

Tooker Evi’nin dışında, ADÜ mühendislik okulundaki her öğrenci, Alexa becerilerini de içeren sesli kullanıcı arabirimi geliştirme gibi kavramları öğreten sonbahardaki üç dersten birine kayıt olabilecek. Öğrenciler, ideal olarak öğrenci proje programlarına dahil edilebilen veya yerel halkın ihtiyaçlarını çözebilecek Alexa becerilerini, Alexa Beceri Seti’ni (ABS) kullanarak sınıfın dışında da bağımsız olarak geliştirmeye teşvik edilecek.

Üniversitelerdeki daha önceki şirket ortaklıkları ve girişimleri tam anlamıyla başarılı olamamıştı. 2012 yılında birçok üniversite, öğrencilerinin okumalarını dijital ders kitaplarından izlemek için CourseSmart ile bir araya geldiğinde, gizlilik ve izleme ile ilgili endişeler vardı. 2015 yılında, Los Angeles Birleşik Okul Bölgesi, Apple’la birlikte her öğretmene ve öğrenciye iPad vermeyi denedi ve eğitim eksikliği ve yayıncılarla sözleşme problemleri nedeniyle başarısız oldu.

ADÜ’nün programı, mühendislik öğrencilerine yönelik olarak seçildiği ve üniversitenin öğrenme deneyimi için çok önemli olan donanımlardan birinin yerine geçmediği için başarılı olmaya daha yakın. Ve belki de en önemlisi, aygıtlar, öğrencilerin sırtlarını yaslamaları için değil aygıtları tamir etmeye çalışmaları için mevcut.

Piyasaya sürüldüğü 2014 yılından bu yana, Amazon Alexa’nın büyümesi büyük ölçüde üçüncü parti geliştiricilere yardımcı oldu ve şirket, sürekli olarak, kişileri, Alexa Beceri Seti’yle deneyimler yaratmaya ve geliştirmeye teşvik etti. Bu yıl, Amazon, tüm geliştiricilere belirli sunucu uygulamalarının işlevlerini açtı ve ABD, İngiltere ve Almanya’daki en yüksek etkileşimli Alexa becerileri geliştiren geliştiricilere ödeme yapma teklifinde bulundu. Bu ADÜ girişimi, bu sefer dersliğin içinden başlayarak, Amazon’un insanları Alexa’nın yeteneklerini geliştirmeye teşvik ettiği bir diğer yol.

Etiketler