Bu Grundig Buzdolabı Kötü Kokuları Saptayarak Yiyeceklerin Ne Zaman Bozulacağını Söyleyebiliyor

Grunding buzdolabı ne zaman yeme zamanı geçmiş yiyecekleri atmanın zamanı olduğunu ve ne zaman yemek için güvenli olduğunu bilmenizi sağlıyor.

Kullanım tarihini aşan ama yine de yenilebilecek kadar taze olan yiyeceklerin boşuna çöpe atılması, bu yenilikçi Grundig buzdolabı sayesinde geçmişin bir parçası olabilir.

Buzdolabı, etiketleri aksini önerse bile, çöpe atılması gereken yiyecekleri için kırmızı ve hala yenilebilecek etler ve balıklar için yeşil ışık yakacak.

2018 yılında piyasaya sürülmesi beklenen buzdolabının, kötü kokan yiyecekleri tespit etmek için tasarlanmış sensörlerle donatılmış özel bir çekmecesi olacak.

En yeni buzdolaplarında bulunan “Gerçek Zamanlı Envanter Takibi Sistemi” ile, monitörlere buzdolabında bulunan her bir ürün ve bu ürünler arasında kullanım tarihleri sona ermekte olanlarının uyarısı yansıtılıyor.

Grundig’in de bağlı olduğu Arçelik’in CEO’su Hakan Bulgurlu: “Akıllı ev alanları üzerindeki sürdürülebilirlik ve devamlı yatırım konularındaki kararlılığımız, yeni nesil sürdürülebilir ev aletleri ile sonuçlandı.” dedi.

“Evin, sürdürebilirliği hayata geçirmek için en uygun yer olduğuna güçlü bir şekilde inanıyoruz ve bu doğrultuda premium markamız Grundig, bağlanabilirlik ve inovasyonla geleceğin sürdürülebilir evini inşa etmeye odaklanmıştır. Grundig’in yeni portfolyosu bu amaç ile dizayn edilmiştir.”

Buna ek olarak, eğer Amazon’un yeni akıllı hoparlörü Alexa’ya sahipseniz, Grundig’in ev aletlerini kontrol etmeniz çok daha kolay olacak.

Firmanın gelecek yıl sunacağı yeni bulaşık makineleri, buzdolapları, ocakları ve davlumbazları sesinizle çalışır duruma geçebilecekler.

Oturduğunuz yerden, diğer odada bulunan Alexa’ya ilettiğiniz basit komutlar ile ocağı kapatabilir, çamaşır makinenizin yıkama sürecini gözlemleyebilirsiniz.

2019 yılıyla beraber, bu fonksiyonlar Grundig’in ocaklarında, akıllı çamaşır makinelerinde ve kurutucularında kullanıma hazır olacak.

Hakan Bulgurlu, “Müşterilerimizin ihtiyaç duydukları anda istedikleri ürünlere erişebilmelerini ve Amazon Alexa ile Grundig ürünlerinin akıllı donanımlarına ulaşabilmelerini sağlamak adına Amazon ile beraber çalışmaktan oldukça memnunuz.” açıklamasında bulundu.

Etiketler