Otonom Robot ve Drone Mobil Gözetim Birimi Olarak Çalışıyor

Singapur merkezli Otsaw Digital, – robot olduklarından dolayı – bitmeyen görüşmelere gerek bırakmayan en üst düzey bir güvenlik ekibi yarattı. O-R3, otonom olan dört tekerlekli mini bir robot “araba” ile partner bir gözetim droneundan oluşuyor. Gelişmiş bir makine öğrenimi algoritması ve 3D SLAM teknolojisi ile çalışan O-R3, çevresindekileri, yerleşik sezgisel reaksiyonlarla idare ediyor. O-R3, anormallikleri saptıyor, engelleri önlüyor ve bataryası azaldığında kendini şarj ediyor.

Robot; termal görüntüleme, yüz ve plaka tanıma ve stereo fotoğrafçılık gibi belirli bir işleve hizmet eden bir dizi kameraya sahip. Çoklu 2D ve 3D lazer tarayıcılar, IMU ve ultrasonik sensörler, GPS ve uzun menzilli veri aktarıcıları ile donatılmış ve hepsi önemli bir veri derlemesine katkıda bulunuyor.

Partner gözetim droneu, yer merkezli robotun yakalayamadığı verileri topluyor ve filo kontrol merkezini bunlarla besliyor. O-R3 tarafından oluşturulan tüm uyarıların alındığı merkezi iletişim sisteminin yönetimini insan güvenlik ekibi yapıyor. O-R3’ün yıl sonuna kadar Dubai sokaklarında etkin olarak kullanılması bekleniyor.

Etiketler