Amazon, Apartmanlar İçin Hub Adlı Kilitli Dolap Dağıtım Sistemini Piyasaya Sürdü

Amazon, paketleri emniyetli bir şekilde yönlendirmek için posta odası servisleri bulunmayan apartman blokları ve diğer konut kompleksleri için tasarlanmış yeni bir teslim dolabı sistemini açıkladı. 

İlk kez Engadget tarafından fark edilen Hub, aslında paketlerin teslim edildiği ve depolandığı bir dolap seti. Birisi kolisini almaya hazır olduğunda, alıcı kodunu sisteme giriyor ve paketi içinde bulunduran kapı açılıyor. Amazon, dolap sisteminin tüm taşıyıcılardan teslim kabul ettiğini söylüyor.

Amazon’un halihazırda kendine ait Amazon Locker isimli self-servis koli alım ve teslim servisi var ve büyük şehirlerde 7-Eleven gibi mağazalarda bulunuyor. Hub, dört renkte iç mekan ve dış mekan seçeneklerinde mevcut. 42 bölmeli bir model olan Başlangıç Hub’tan, diğer bir 23 daha eklenmiş geniş modüle kadar boyutları var. Dolapların fiyatlandırılması henüz belirsiz. Bunun yanında, Hub’ı apartmanlarında isteyenlerden apartmanlarıyla ilgili detayları içeren bir form doldurulması bekleniyor.

Bunların en iyi tarafı da dolapların 7/24 kullanıma açık olması. Bu demek oluyor ki istediğiniz bir zamanda ve kendinize özgü alışveriş alışkanlıklarınızı yargılayan meraklı kapı görevlilerine ihtiyacınız olmadan paketinizi güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Etiketler