Sesiniz ile Aktive Olan Akıllı Yüzük

Mümkün olan en küçük Bluetooth cihazı arayışındaki liderlik Origami Labs’in elinde olabilir.

Sesle çalışan donanım yaratan Hong Kong startupı, ilk Kickstarter projesini piyasaya sundu: parmak ucuna ses iletmek üzere kemik iletimini kullanan Bluetooth özellikli ORII yüzük.

Kemik iletimi, sesin titreşimler yoluyla kemiğe iletilmesi ve net bir ses elde etmek için sesin doğrudan parmak kemiğiyle kulağa taşınması anlamına geliyor.

Şirketin pazarlama müdürü Linnea Colt’un söylediğine göre, görme bozukluğuna sahip babasından esinlenen kurucu ortak Kevin Wong, görme bozukluğu olan kişiler için ekran tabanlı teknoloji arasındaki boşluğu kapatmanın bir yolunu arıyordu.

Kevin şu anda ses ve metin tabanlı teknoloji alanında dokuz patente sahip ve kullanıcıların ses gücünü kullanmaya başlaması için daha fazla yol bulmaya kararlı. Böylece kullanıcılar ekranlarına daha az bağımlı olabilecekler.

ORII’nın 17 versiyonunu denedikten sonra kurucular, ses asistanını en kullanışlı olan yere, yani parmağınızın ucuna getiren bir yüzük tasarımında karar kıldılar.

ORII, kullanıcıların arama yapmalarını, ileti göndermelerini ve Siri veya Google yardımcısına anında erişmelerini sağlayan çift sesli mikrofonlar içeriyor. Ayrıca, iOS ve Android uygulaması, yüzüğün üzerinde LED bir ışık yanıp söndüren belirli kişiler ve uygulama renkleri atayarak bildirimlerinizi filtrelemenizi sağlıyor. Gerçekten de, bir aramayı cevaplamak ya da görmezden gelmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

2018 yılının başlarında dört renk seçenekli sıçrama-geçirmez (splash-proof) ORII yüzüğünüzü almak için 129 dolar veya daha fazlasını taahhüt etmelisiniz. 

Etiketler