Amazon Yeni Seattle Merkezinde Evsizler Barınağı İnşa Edecek

Amazon Seattle’ın evsizlik krizine yardımcı olmak için üstüne düşeni yapmaya çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi, evsizleri barındıracak sabit bir yerleşim için yepyeni Seattle merkez binasının 4.366 m2 karesinden fazlasını bağışlayacağını açıkladı.

Amazon her gece 200 evsizi barındıracak 65 odayı inşa etmek için lokal, kar amacı gütmeyen Mary’s Place ile ortak oldu.

Amazon CEO’su Jeff Bezos bir açıklamasında, “Mary’s Place her gün Seattle toplumunda evsiz kalan kadınlar, çocuklar ve aileler için muhteşem, hayat kurtarıcı bir iş yapıyor.” dedi. “Onlar artık komşularımız olduğu için şanslıyız ve onları Seattle’da bulunan merkezimizde kalıcı olarak ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz.” diye ekledi.

Mary’s Place sığınağı 2020’nin başlarında açılacak. Ayrıca Mary’s Place’in, 40’tan fazla lokal, kar amacı gütmeyen örgüt ve gönüllünün ekiple çalışarak ailelerin iş sahibi olmasına ve kalıcı olarak barınmasına yardımcı olduğu Kuzey Seattle ve White Center merkezi gibi bir kaynak merkezi de yer alacak.

Amazon Mary’s Place ile ilk defa çalışmıyor.

Geçtiğimiz yıl teknoloji devi, Seattle kampüsündeki boş binalardan bir tanesinde 200 evsizi geçici olarak barındırmak için kar amacı gütmeyen örgütle ortak olmuştu. (Amazon geçtiğimiz günlerde bu aileleri yolun karşısındaki eski bir otele taşımak için Mary’s Place ile çalışacağını söyledi çünkü şirket boş binaları ofise dönüştürecek.)

Mart 2016’dan beri Amazon müşterileri, bebek bezi ve çorap gibi Mary’s Place’in dilek listesinde bulunan şeyleri sipariş edebiliyor. Planın başladığı dönemde Amazon, “Raflarımızı doldurmak için yardımlarınız evsizlikle mücadele eden annelerin, babaların ve çocukların hayatında kocaman bir değişiklik yapacak.” diye açıklama yaptı.

2015 yılında Seattle Belediye Başkanı Ed Murray, evsizlik konusunda acil durum çağrısı yaptı.

Etiketler